Trilogie komedií Slunce, seno patří mezi nejoblíbenější tuzemské komedie. Možnost bavit se tímto snímkem režiséra Zdeňka Trošky mají diváci již od roku 1983 a trio bláznivých letních komedií se každoročně dočká několika repríz. Ani letošní únor není výjimkou.

Hlavní role si ve filmu střihli ostřílení herci v čele s Helenou Růžičkovou, Stanislavem Třískou nebo Jiřím Lábusem. Objevili se zde však také takzvaní „neherci“. Blaženu ztvárnila tehdy nezletilá Veronika Kánská a Vencu si zahrál Broněk Černý. Slunce, seno bylo jejich jedinou velkou hereckou zkušeností, na kterou dodnes vzpomínají v dobrém. Čemu se dnes tato dvojice věnuje?

Veronika Kánská – Blažena (54 let)

Veronika Kánská začala s hraním již v šestnácti letech. Její první velká role byla právě ve filmu „Slunce, Seno, Jahody“ (1983), kdy jí bylo během natáčení pouhých sedmnáct let. Můžeme jí také vidět ve filmu „Discopříběh 2“ (1991). Neúspěšně se dokonce pokoušela dostat na DAMU. K natáčení se naposledy vrátila ještě v televizním snímku „Kanadská noc“ (2008) a také se objevila v několika dokumentech o natáčení série Slunce, seno…

Herectví se dnes nevěnuje, žije spokojeným rodinným životem na vsi nedaleko Chlumce nad Cidlinou, má dvě děti a pracuje jako vedoucí knihovny v obci Žiželice. Stále je to velmi elegantní dáma a její věk by jí hádal jen málokdo.

Broněk Černý – Venca Konopník (59 let)

Broněk Černý herectví nikdy nestudoval a dostal se k němu čistě náhodou. Původně šel totiž na komparz ke Slunce seno, aby dostal stokorunu na pivo. Přimotal se však na konkurz hlavních hrdinů a Troška ho obsadil rovnou do hlavní role drsňáka Venci Konopníka.

Nějakou dobu pak vystupoval v zájezdovém divadle Heleny Růžičkové. V herecké dráze nikdy nepokračoval, naposledy se ve filmu objevil v malé roli v roce 2003 v komedii „Kameňák“. Podle posledních informací pracuje jako řidič nákladních vozidel. Letos v březnu oslaví 60. narozeniny.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR