Americký historický seriál Doktorka Quinnová byl velmi úspěšný a získal několik ocenění. Hlavní hrdinku Dr. Michaelu Quinnovou v něm hraje Jane Seymour. O této herečce se dá říct, že zraje jako víno. I těsně před sedmdesátkou jí to totiž velmi sluší a tento věk by jí hádal málokdo.

Jane Seymour (68 let) 

Anglická herečka Jane Seymour (rodným jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg) je známá českému divákovi nejen jako Dr. Quinnová, ale také díky roli Bond girl Solitaire z bondovky Žít a nechat zemřít, kde si zahrála s Rogerem Moorem. Byla to však role doktorky, která jí vynesla slávu. Pro herectví se rozhodla v sedmnácti letech, kdy se jí během jejího baletního vystoupení stal vážný úraz.

Jane Seymour a Roger Moore v bondovce Žít a nechat zemřít. FOTO: Profimedia, Landmark

V roce 2000 jí byl udělen Řád britského impéria královnou Alžbětou II. V roce 2005 získala americké občanství. Jako herečka získala 3 ocenění – cenu Emmy v roce 1988 (za roli ve filmu Onassis: nejbohatší muž světa) a v roce 1996 Zlatý glóbus a Family Film Award za roli ve filmu Doktorka Quinnová.

Má heterochromii, což znamená, že její duhovky mají rozdílné barvy. Její pravé oko je světle hnědé a levé zelené. Má za sebou plastiku prsou a očních víček (v roce 2007). Věnuje se charitě, je také oficiální mluvčí UNICEF a působí jako mezinárodní velvyslanec pro pomoc dětem v USA.

Jane Seymour byla pětkrát vdaná a má čtyři děti, z toho dvě jsou dvojčata a pojmenována byla po Johnym Cashovi a Christopheru Reevovi. I přes svůj zaplněný diář se i nadále věnuje herectví. Naposledy se objevila v komedii War with Grandpa (2019) a komediálním seriálu The Kominsky Method (2019).

FOTO: Profimedia, Wenn
-reklama-