Od pohádkové klasiky Jak se budí princezny, kterou režíroval Václav Vorlíček, letos v březnu uplynulo již neuvěřitelných třiačtyřicet let od její premiéry. V oblíbené adaptaci klasického příběhu o Šípkové Růžence se objevilo mnoho předních českých herců, jako například Jiří Sovák, František Filipovský, Stella Zázvorková, Milena Dvorská, Vladimír Menšík, Jan Hrušínský a další. Pohádku můžete si můžete pustit na Primě v pátek ve 22:00 nebo v neděli ve 14:55. Představitelku krásné Růženky dnes však již před kamerou nevídáme. Co dělá a jak vypadá se podívejte v našem článku.

Princeznu Růženku v pohádce ztvárnila Marie Horáková (61). Na rozdíl od ostatních herců neměla začátky vůbec lehké. Ačkoliv byla do své první role obsazena již ve svých patnácti letech, její kariéra nezahrnuje mnoho snímků. Bezpochyby ji nejvíce proslavila role princezny Růženky v pohádce Václava Vorlíčka Jak se budí princezny. Přesto, že za tuto roli sklidila velmi pozitivní ohlasy, nové herecké příležitosti nepřicházely. Po Šípkové Růžence následovaly už jen dva snímky – Setkání v Paříži (1980) a Krakonoš a lyžníci (1980).

Aby toho nebylo málo, nebyla přijata na DAMU v Praze, a proto se načas věnovala zcela jiným profesím. Svých tužeb se však nevzdala a po nějaké době se jí na DAMU podařilo dostat a úspěšně ji absolvovat. Žádný další film sice už nenatočila, zato se však pravidelně objevuje v divadlech a často rozveselí prostřednictvím loutek desítky dětí v nemocnicích. Nutno zmínit, že se pohybuje i v hudebním průmyslu a dabingu. Zajímavé však je, že její princezna Růženka byla předabována Naďou Konvalinkovou.

Marie Horáková napsala i řadu knížek pro děti. Dnes používá jméno Marka Míková a je matkou čtyř dětí. Má také svoji hudební skupinu, která se jmenuje Zuby nehty.

FOTO: Leko, licencovaný dle CC0 1.0, commons.wikimedia.org
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA