Blížíme se do finále šesté série a fanoušci jsou plní očekávání, jak to celé nakonec dopadne a na co si budou muset další rok počkat. Čím dál více se v Game of Thrones prosazuje velká míra náboženství a nejeden jeho zástupce už nám stihl ukázat svou sílu. Ať už se jedná o obživnutí Jona Sněha, nebo o fanatiky kolem Nejvyššího Vrabčáka. Pro někoho kdo nečetl knihu, můžou všechna ta náboženství a víry být občas trochu matoucí, obzvlášť když se postavy na scéně neustále modlí k někomu jinému. Připravila jsem si pro vás přehled hlavních náboženství ve Hře o trůny, jejich krátkou historii a význam, takže doufám, že vám to zase trochu rozšíří vědomosti o GoT.

new-gods-2-290711_
Stejně tak jako v reálném světě i v Game of Thrones se náboženství mění podle území, kde se zrovna nacházíme. Samozřejmě následovníci různých bohů se pohybují napříč všemi zeměmi.
Sever:
-Staří bohové lesa
-Víra v Sedm (Noví bohové)
Železné ostrovy:
-Potopený Bůh
-Bouřlivý Bůh
Essos (Východní země):
-Pán světla
-Velký jiný
Braavos:
-Bůh mnoha tváří
Vaes Dothrak a jiná území Dothraki:
-Velký hřebec
Královo přístaviště:
-Víra v Sedm

  • STAŘÍ BOHOVÉ

    -Vyznavači: Starkové, Reedové, Umberové, Boltonové, Divocí..
    Naše putování začneme na Severu a to především u rodu Starků, který právě tyto bohy uctívá. Staří bohové jsou označení pro duchy stromů, kamenů a řek a nemají žádné své kněží, nebo speciální knihy podle kterých by se řídili, je to také víra Prvních lidí. Staří bohové byli postupně vytlačování Vírou v Sedm, kterou seveřané nazývají Noví Bohové. Proto můžeme často slyšet „ve jménu starých i nových bohů„, jedná se o spojení starých bohů a Víry v Sedm.
    Modlitby a uctívání probíhá skrze čarostromy a je to právě strom, pod kterým se odříkávají přísahy a sliby (např. svatební). Čarostromy jsou specifické stromy s obličeji vytesanými do jejich kůry. S nimi jsou spojeni Děti lesa, které měly moc skrze tyto stromy vidět a spojovat se s přírodou a zvěří v lese. Původně Děti lesa i čarostromy pokrývaly celý kontinent, poté však na něj vstoupili Andalové se svou Vírou v Sedm a považovali magické Děti lesa i čarostromy za něco nepřípustného, začali s dětmi bojovat a čarostromy kácet. Víra čistě ve Staré bohy ale stále (i když už velmi málo) přetrvává a to hlavně na Severu.
    staří

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz