Herečka Sarah Michelle Gellar, která se proslavila především svou rolí v televizním seriálu Buffy, přemožitelka upírů, byla okolo roku 2000 idolem všech teenagerů. Dnes je herečce dvaačtyřicet let, což bychom jí rozhodně nehádali. Čemu se aktuálně věnuje?

Cesta ke slávě nebyla pro Sarah Michelle Gellar vůbec jednoduchá. Dětství neměla snadné, ale odnesla si z něj mnoho zkušeností do života. Její herecká cesta začala u televizních reklam a spotů. V roce 1993 získala cenu Emmy za roli v seriálu All My Children. Divákům však přirostla k srdci až po úspěšně ztvárněné Buffy Summersové ve fantasy seriálu Buffy, přemožitelka upírů (1997).

Herečka bude pravděpodobně již navždy spojována právě s rolí Buffy, která odstartovala její úspěšnou kariéru. Mezi její další významné role patří bezpochyby Helen Shiversová v hororovém snímku Tajemství loňského léta (1997), Kathryn Merteuilová v romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti (1999), Daphne Blakeová v dobrodružné komedii Scooby Doo (2002) nebo Veronika Deklava v dramatu Veronika se rozhodla zemřít (2009).

Sarah se dlouhá léta přátelí s herečkou Melissou Joan Hartovou, která si zahrála roli Sabriny v komediálním seriálu Sabrina – mladá čarodějnice (1996). Se svým manželem, Freddiem Prinzem, Jr., se kterým má dvě děti, se seznámila již na začátku své filmové kariéry. Vzali se v roce 2002 a jsou spolu dodnes.

#husbandappreciationday I appreciate that my husband never laughs at my choices… because he knows he’s one of them. (Well and he knows what’s good for him ) 😉

Zveřejnil(a) Sarah Michelle Gellar dne Sobota 20. dubna 2019

V roce 2015 se dala na podnikání a založila firmu s pekařskými potřebami, o dva roky později vydala kuchařku s názvem Stirring Up Fun with Food, kde sdílela různé recepty pro vaření s dětmi. Stále se však věnuje také herectví, aktuálně pracuje na seriálech Other People’s Houses a Sometimes I Lie, které uvidíme v roce 2020.I po čtyřicítce vypadá skvěle a nemůžeme se dočkat, až ji uvidíme opět na obrazovce.

Sarah Michelle Gellar na snímku z 6. prosince 2019, FOTO: AFF-USA / Shutterstock Editorial / Profimedia
-reklama-