Po sedmi sezónách Prolhaných Krásek, je největší záhada Rosewoodu nakonec vyřešena ve dvouhodinovém finále série. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Je to konec jedné éry pro FreeForm, dlouho běžícího pořadu Pretty Little Liars. Během úterního dvouhodinového finále série, bylo vše odhaleno – kdo je známý „AD“ darebák, stejně jako to, co vedlo k trápení Arii Montgomery (Lucy Hale), Hanny Marin (Ashley Benson), Emily Fields (Shay Mitchell), Spencer Hastings (Troian Bellisario) a Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse) po celou dobu jejich mládí až k dospělosti.

Takže, kdo je neslavný „AD„? Spenceřino dvojče, Alex Drake. Byla odhalena jako darebák v černé mikině, což potvrzuje populární teorii fanoušků. Po porodu dcer, Mary Drake (Andrea Parker) nechala prodat Alex k rodině v Anglii, aby se dostala z Radley. Alex byla později umístěna do sirotčince, ale utekla a stala se barmankou. Alex byla objevena Wrenem (Julian Morris), ex-přítelem Melissy Hastings, zatímco pracovala jako barmanka v Anglii. Wren představil Alex Charlotte (Vanessa Ray), také známé jako „A„. Alex si vyvinula příbuznost s její novou sestrou, přes jejich rozloučení až k záští Spencer a jejích přátel.

Stát se „AD“ byla Alex taktika, aby se pomstila nejen za smrt Charlotte, ale také za to, jaký život vedla. S pomocí Mony (Janel Parrish), byly lhářky schopni hru Alex ukončit a zatknout ji. Ačkoli byla stejně jako Mary zatčena, konec finále ukázal, že Mona uvěznila Mary a Alex Drake, což dokazuje, že hra ještě zdaleka neskončila.

Rozebrali jsme si to, jak to skončilo. Ale tvůrce seriálu a výkonná producentka Marlene King ještě diskutovala o tom, jak na záhadu vlastně přišla a spousty jiných informací.

The Hollywood Reporter: Jak jste se dostala k tomu, kdo bude „AD„? Byly zvažovány i jiné možnosti?
Marlene King: Všichni režiséři o tom přemýšleli. Byly doby, kdy jsem milovala představu, že by to byl Wren nebo Melissa a nebo kombinace těchto dvou, ale nakonec nikdo nevěděl, jak bychom dostali ty lidi do posledních 10 epizod, a tak začala diskuze o tom, že „AD“ musí být někdo, kdo je v seriálu pravidelně. Navíc fanoušci vždy chtěli, aby to byla jedna z lhářek. Což by ale nedávalo smysl pro mě, protože proč by lhářky mučily sami sebe? Takže to je tak, že prostě milujeme dvojčata v tomto pořadu.

T.H.R.: Jeden z nejvíce hřejivých momentů finále byl, když jsme se dozvěděli, že mají Em a Alison dvojčata. Bylo tam zdůvodnění, proč měli zrovna dvojčata, s ohledem na velké odhalení?
M.K.: Sara Shepard (napsala celou knižní PLL sérii, na které je založen seriál), měla několik dvojčat ve svých knihách, a to byl náš způsob, jak jí vzdát poctu k nim. Bylo to něco jako, samozřejmě, že budeme mít dvojčata, je to finále!

T.H.R.: Kromě hlavních postav seriálu, tu zazněli i Maya a Wren. Ve scéně, Emily mluví
s neteří Mayi a později se ukázalo, že Wren je zase otcem dětí Alison a Emily. Jak přišla myšlenka těchto překvapivých faktů?
M.K.: Herečka, která hrála neteř Mayi je fanouškem show. Její kamarádka mi tweetla: ,,Musíš se setkat s mojí kamarádkou! Vypadá přesně jako Maya!

T.H.R.: Proč byl Wren vybrán jako otec dvojčat Emily a Alison?
M.K.: Vždycky jsme věděli, že bude otcem dvojčat, protože je to lékař, a navíc, kdo si nepřeje, aby Wren měl malé děti?

T.H.R.: Proč bylo na konci důležité pro Monu, aby pokračovala ve hře?
M.K.: Je to Mona. Ztratila se ve hře a chtěli jsme, aby vyhrála hru. I když je to špatné, je nakonec šťastná. Opravdu jsme chtěli, aby hru vyhrála.

T.H.R.: Na konci, jsme se ještě jednou setkali se zvukem textové zprávy – což vedlo k tomu, vidět ve scéně Vás. Bylo to vždycky v plánu?
M.K.: Bylo to docela na poslední chvíli! Myslím, že když jsem psala finále, nebyl to můj nápad. Někdo jiný řekl, měla byste to udělat, a byla jsem za to ráda.

T.H.R.: Co bylo nejtěžší částí finále?
M.K.: Rozhodně nejnáročnější věc, kterou jsem musela napsat pro finále, byla scéna v přední části kostela. Čekala jsem do poslední chvíle, než jsem to napsala, protože jsem věděla, že to bude moje sbohem jako spisovatelka Prolhaných Krásek.

T.H.R.: Bylo tam něco co nám uniklo? Jako třeba jak se dostali mámy ze sklepa?
M.K.: *směje se* Mysleli jsme si, že bez ohledu na to, že to neprozradíme, bude zábavné vidět fanoušky, jak si představují ve své mysli, co by měli maminky lhářek udělat, aby se ze sklepa dostali.

T.H.R.: Tato show se zdá, že rozbila spoustu překážek, ať už to byla silná přítomnost na sociálních mediích nebo diskutování o tématech, které nebyly nutně prozkoumány. Proč myslíte, že se stal pořad takovým fenoménem?
M.K.: Zabývali jsme se dospívajícími dívkami, a jaké to je vyrůstat v tomto věku sociálních medií. Mám jen pocit, že jsme byli na správném místě v pravý čas.

Vyvedla Vás některá část rozhovoru s Marlene z míry? Nebo jste naopak mile překvapeni? :)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

VIACreator ‚Pretty Little Liars‘ porouchá finále série a škádlí co dalšího Franchise
ZDROJ:Hollywood Reporter
Dominika Mílová (Domča)
Ahoj. :) Jsem redaktorka, titulkářka a taky velký fanda filmů a seriálů.