Po zdánlivě dlouhé době se fanoušci konečně dočkali velkého finále Pretty Little Liars (Prolhané krásky). V této epizodě jsme mohli sledovat návaznost na finále první poloviny sedmé série, kde Toby i Spencer skončili zranění, po nehodě se však děj přesune o sedm dní později a „AD“ je opět zpět v její oblíbené hře. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Začátek epizody, nám přibližuje nehodu Tobyho a Spencer. Pak se ovšem dostáváme rychle k části, kde jsou už víceméně v pořádku. Spencer má pouze zavázanou ruku a Toby ještě tráví čas v nemocnici, protože Yvonne zůstává po nehodě v kómatu. Yvonne, si zaslouží něco lepšího než tohle, ale v případě, že zůstane v bezvědomí, Toby a Spencer budou mít možnost vrátit se k sobě zpět.

Emily a Paige dostali obě práci v Rosewoodu, na střední škole. Bohužel Paige a Alison spolu nevychází. Což je obava, které se Emily právem bála. Ezra se vrací po týdnu domů, potom co byla Nicole nalezena živá. Ale věci mezi ním a Ariou jsou napjaté. Nikdo není připraven na velká rozhodnutí.

Avšak největší novinkou epizody je velká černá skříňka s červenou mašlí, v domě Spencer. Když ji lhářky otevřou, najdou komplikovanou deskovou hru s figurkami lhářek a miniaturou Rosewoodu. Středem této hry je pak mobilní telefon. Způsob komunikace „AD“ pro další epizody.

Pojďme ale také přes některé další věci v této epizodě. Takovou věcí je návrat Hanny a Caleba k sobě. Hanna, ještě pořád touží naplnit její sen módního podnikání mimo zemi, tak jí Mona nabídne pomoc a domluví schůzku s dcerou senátora New Yorku. Narazí pouze na jeden problém a to když si dcera senátora myslí, že Mona je Hannin šéf, to se později také vyjasní.

Abychom samozřejmě nezapomněli, Ali pracuje na Rosewoodské střední také a s Paige se nyní umístí ve stejném výboru. Alison, si nedá říct a udeří. Emily, je chycena přímo uprostřed hádky, konfrontuje Ali, která přizná, že se cítí hrozně, že všechny její vzpomínky s Rollinsem jsou falešné, ale Emily měla s Paige něco skutečného. Emily, se proto zeptá na to, proč ji Ali políbila. Ta nezná odpověď a Emily Alison připomene, aby jí už nepolíbila, dokud nebude znát pravdu o tom, co vlastně chce.

Jak Jenna tak i Mary Drake samozřejmě chybí.

Hanna, mezitím utvrzuje Ariu v tom, aby naplánovala svatbu. Aria, tedy souhlasí a když se vydávají hledat místo kde bude celý svatební obřad, narazí na starého známého Holdena, kterého si můžeme pamatovat ze třetí série. To ovšem není nic s porovnáním s tím, když přijde Ezra, že se musí vrátit do New Yorku.

Pak přichází to, na co čekalo již spousty fanoušků, velké odhalení o tom, kdo je pravá matka Spencer. Ano, je to doopravdy Mary Drake, která Spencer počala, když byla v Radley. Veronica Hastings, povypráví o tom dni, a také se přizná s tím, že pro ni Spencer její dcerou vždycky bude. Bohužel Spencer se s tím prozatím nedokáže vyrovnat a nemůže pochopit, že jejímu tátovi byla odpuštěna nevěra a ne jednou. Spencer je naštvaná a rozhodne se bez ostatních lhářek začít hrát hru „AD„. Co přeci může ztratit? Lhářka přes telefon připojený k hře dostane úkol. Navštívit nemocného bývalého přítele, Tobyho. Potom co tohle udělá, získává odměnu. Dopis z Radley, který psala Mary právě své dceři.

Spencer zavolá ostatní lhářky. Hanna je naštvaná na Spencer, že začala hrát, proto chce hru zničit, ale jen co se o to pokusí, telefon ve hře se znovu zapne a dovolí nám se opět podívat na lhářky, jak pohřbívají Rollinse. „AD“ je znovu ve hře a lhářky jsou zase její panenky.

Ve finální scéně pak vidíme Jennu, v temném a zdánlivě bezmezné místnosti, kde ovšem není sama. Popíjí čaj a čeká na více informací o hře, kterou vlastní lhářky. Neznámá postava hodí Jenně na klín desky, aby si Jenna mohla Braillovým písmem přečíst o co kráčí. Jenna se usmívá a zdá se spokojená s novým zjištěním.

Další epizoda nás čeká za týden 25.4, u nás o den později 26.4 :) 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz