Po 7 letech děsivých textových zpráv, je těžké uvěřit, že je Pretty Little Liars (Prolhané Krásky) u konce. Ve finálovém díle nás čekalo několik momentů, a všechny si je připomeneme v posledním shrnutí. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Hned na samém začátku vidíme lhářky, jak v noci sedí u kávy a vzpomínají. Je to něco jako druh snu. Ukáže se, že Mona kouká do sněžítka a zřejmě si to všechno představuje, zatím co je zavřená v dalším ústavu. Někdo vstoupí Moně do pokoje. ,,Nikdy bych si nepomyslela, že jsi to ty.

Následuje střih o jeden rok později. Ezra a Aria putují po studiu v týdnu jejich svatby. Jejich kniha se může stát dokonce filmem.

V domě DiLaurentisových zase vidíme Emily, jak krmí dítě, ale ne jenom jedno, dvě! Ona a Ali mají dvojčata a jsou roztomilá. Alison odchází pryč, aby se tajně sešla s mámou Emily. Ali má v plánu Em požádat o ruku. Když Em zahlédne na zkoušce svatebního obědu Arii Ali, jak si nechává od její mámy něco dávat do kabelky, je zvědavá a netrpělivá o co jde. Doma naléhá na Alison, aby jí to řekla. Ta nakonec vytáhne prsten po babičce Em a Ali ji požádá rovnou o ruku. Emily řekne ano.

Spencer se zase stará o koně a povídá si s její sestrou Melissou. Když Melissa odejde, zahlédne Spencer Tobyho, který se vrací zpět do města.

Ali stále učí na Rosewoodské střední, ale naše drahá Addison, se jí to snaží znepříjemnit. Do školy přijde Jenna (Zřejmě i ona dostala práci na Rosewoodské střední) a usadí Addison. ,,Nemusím vidět, ale mrchu cítím na míle daleko.

U všech to vypadá skvěle, až na Caleba a Hannu, bez ohledu na jejich poslední rok, ve kterém si zjevně dala Hanna volno, Caleb prodal svůj software Lucasovi, a koupili si od Lucase podkrovní byt. V každém případě, Mona má s nimi žít, poté co se dostane z Welby a Caleb je méně nadšený, jenže Hanna se cítí špatně a zodpovědně za to, že nutila Monu hrát „AD“ hru. Samozřejmě, že krátce poté, co Hanna a Caleb odejdou z bytu, se Mona vytratí také.

Té noci, mají Aria a Ezra rozlučku se svobodou, která je jen s blízkými. Jedná se o večeři v Lost Woods, jako překvapení, které přichystali Spencer a Ali (Vlastní L.W. po Mary). Bohužel nejsou sami, protože je z dálky mezi stromy sleduje v kápi Melissa Hastings. Později se ukáže, že je to jen maska a víme, kam šla Mona. Tu noc se všechny páry opět sbližují. Spencer a Toby hrají jejich známý scrabble a Caleb s Hannou se snaží mít dítě. Uprostřed noci se stane ještě jedna věc. Aria dostane telefonát, který ji rozruší na tolik, že si nemůže vzít Ezru. Lhářky jsou s ní a snaží se Ariu utěšit. Ukáže se, že Aria nemůže mít děti. To je trochu moc, potom všem čím si musela s ostatními lhářkami projít, nemyslíš Marlene?

(Rekapitulace pokračuje na straně 2)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz