Jak se nám pomalu, ale jistě blíží duben (zbývá už pár měsíců) hromadí se informace o nové řadě, unikají detaily, fotografie a samotný kanál HBO vypouští úryvky, aby své diváky udrželo dostatečně navnaděné. A proto přinášíme menší digitální shrnutí toho, co nám tvůrci zatím nabídli.


 

Již z loňského comic-conu známe jména některých herců, kteří se účastní páté série a zřejmě se s námi rozhodnou chvíli zůstat (i když, kdo ví…). S tím ale přichází i smutné zprávy o těch, které v seriálu zřejmě už neuvidíme. Čtenáři jistě čekali na návrat Michelle Fairley (Catelyn Stark) z jim zřejmých důvodů, ale kde nic, tu nic. Také nám vrtá hlavou zjevná absence důležité dcery Dorana Martella – Ariane Martell, kterou snad i tvůrci smazali ze seriálu. Nuže, uvidíme, zatím si vzpomeňme na video ze San Diegského Comic-Conu.

 

 


V traileru, který vyšel před poměrně krátkou dobou, jsme konečně mohli zahlédnout pár záběrů přímo z příští sezóny. Nutno říct, že kampaň postupného odhalování traileru, na fanoušky nezabrala tolik, jak tvůrci čekali. Celý trailer, který první dny pouštěli jen před filmy ve vybraných kinech IMAX, byl proto vítanou změnou a dočkali jsme se po pár dnech i jeho kvalitní youtube verze.

Konečně se nám nabídl pohled na Martellovic rodinku, Sansu, jenž se bude potácet okolo jako Malíčkovoa lotuka (nebo že by konečně přetrhla nitky?), Tyriona Lannistera v Essosu, Aryu Stark v Braavosu a konečně další dobyvačné tahy Daenerys Targaryen.

 

 


Posledním videovzkazem od tvůrců, ke kterému se snad nedá ani nic dodat, je skoro půlhodinový dokument o natáčení Game of Thrones jako celistvého seriálu. Jak vypadá natáčení v tolika různých lokacích a s tak početným štábem můžete shlédnout na youtube s anglickými titulky a nebo v přiloženém odkazu na serialycz.cz i s titulkami českými.

 

 

http://www.serialycz.cz/?p=43359
A na závěr, jako třešničku na dortu, přinášíme HD fotografie z páté sezóny, kterou jsou sice zveřejněné delší dobu, ale kupodivu o ně stránky zaměřené na náš oblíbený seriál, nejeví přílišný zájem.

Uvidíme, jak tato sezóna skončí. Tedy, čtenáři vědí, jak zřejmě skončí… nebo ne? Změny ve scénáři vypadají na celkem drastické zásahy do knihy a je zřejmé, že GoT už nikdy nebude přesné, tak jako bylo dřív… pokud někdy bylo.

 

 

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz