Když se ctitelky charismatického britského herce Matta Smithe, u nás známého jako Doktora Who v seriálu Pán času či cynického Prince Filipa v životopisné sérii Koruna, snaží zjistit, zda není náhodou volný, zklamaně zjistí, že nikoliv. Jeho vyvolenou se totiž před pěti lety stala půvabná Lily James, kterou si diváci nejspíše vybaví v roli Popelky z nejnovější verze této slavné pohádky. Oba dva herci patří díky celosvětovému úspěchu filmů a seriálů, v nichž hrají, k velkým hereckým hvězdám současnosti.

O sedmatřicetiletém Mattovi platí, že odříkaného chleba bývá největší krajíc. Po kariéře herce rozhodně netoužil, vysnil si, že se stane profesionálním fotbalistou a dělal pro to vše. Jenže jeho plány zhatil úraz zad, kvůli němuž nemohl ve sportování pokračovat. Nakonec tedy studoval tvůrčí psaní a herectví a ještě než dokončil univerzitu, vytvořil první divadelní a filmové role.

V roce 2007 na sebe výrazněji upozornil v politickém seriálu BBC Party Animals, věnovanému britské politické scéně. Přestože prozatím nebyl příliš známý, stal se ve svých šestadvaceti letech nejmladším (v pořadí jedenáctým) Doktorem v kultovním seriálu televize BBC Doctor Who (Pán času).

Ke zklamání mnoha fanoušků svou roli po čtyřech sezónách opustil s tím, že podle něj nastal čas, aby šel dál. Kvůli značné oblibě Pána času se navíc musel vyrovnávat s intenzívním zájmem médií a fanoušků, tím spíše, že začal sbírat jednu hereckou cenu za druhou. Mimo jiné se stal prvním hercem, jenž byl za roli Doktora nominován na prestižní cenu BAFTA.

Skutečný princ

A díky další velké roli se opět posunul o velký kus dál. Ve dvaceti epizodách seriálu The Crown (Koruna) totiž tak věrohodně zahrál roli manžela britské královny Alžběty II., mladého prince Filipa, že mnozí uvěřili, že je jeho „alter ego“. Ačkoliv mu zpočátku diváci paradoxně vytýkali, že se královně nestal příliš velkou oporou, na její úkor si vydobyl různá privilegia a dokonce si čas od času „odskočil“ jinam, nakonec uznali, že vytvořil brilantní portrét tak komplikované osobnosti, jakou princ Filip bezesporu je. Nejlépe to vystihuje jeden z komentářů v britských médiích: „Smith je v zásadě skutečný princ.“ Herec sám přiznal, že se díky účinkování v Koruně zvýšila jeho fascinace královskou rodinou. Stejně tak ale prozradil, že zahrát roli prince Filipa, muže, jenž musí klečet před svojí ženou a celý život chodit dva metry za ní, nebylo rozhodně jednoduché.

Matt Smith v seriálu Koruna, FOTO: Netflix

Křehká Lily

Smithova současná partnerka Lily James se proslavila rolí půvabné a svobodomyslné Lady Rose ve šlechtickém seriálu televize BBC Panství Downton, s velkým ohlasem vysílaným i v České televizi. Díky ČT jsme ji také mohli vidět ve vynikající historické sérii Vojna a mír, kde hrála křehkou Natašu Rostovovou. Skutečně nepřehlédnutelná je i ve výpravné, vskutku pohádkové podívané, americko-britském romantickém snímku Popelka, jenž byl díky nádherným kostýmům nominovaný na Oscara.

Trable hvězdných párů

Kvůli značné popularitě je hvězdný pár, jenž spolu žije již více než pět let, pod stálým dohledem médií. Podle nich se údajně koncem minulého roku na čas rozešel, především kvůli hektické kariéře a nedostatku času. Lily například kvůli natáčení zmeškala oslavu Mattových narozenin, což se mu samozřejmě nelíbilo. Nyní jsou ovšem, k velké radosti přátel i fanoušků, zase spolu a jejich vztah je prý ještě krásnější než předtím. Obzvláště Matt se netají tím, že by chtěl co nejdříve založit rodinu a mít děti.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz