Od premiéry Princezny ze mlejna uplynulo již čtvrt století. Pohádka je ale stále divácky oblíbená, o čemž svědčí i to, že je každý rok opakovaně vysílána na tuzemských televizních stanicích. Příběh vypráví o krásné Elišce (Andrea Černá) – dceři mlynáře, a mládenci Jindřichovi (Radek Valenta), který vyrazil do světa vysvobodit zakletou princeznu, čertovi a vodníkovi, Knížepánovi, kterému se zalíbila Eliška a rozhodl se si ji vzít. O šest let později měla premiéru Princezna ze mlejna 2 (2000). Oba filmy byly sestříhány i na šestidílné seriály. Jak se dnes mají představitelé hlavních hrdinů Elišky a Jindřicha?

Andrea Černá (42 let)

Andrea Černá, FOTO: Profimedia, TEMP ML photo

Česká herečka, která vystudovala herectví na pražské konzervatoři. Získala angažmá v několika divadlech (například Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň, Divadlo Na Fidlovačce Praha, Divadlo na Vinohradech Praha a další). Její první zkušenost před kamerou byla právě v roce 1994 v Troškově pohádce Princezna ze mlejna. Následovaly další menší i větší role ve filmech i seriálech, z filmů jmenujme například Čerte, tady straší! (1998), Princezna ze mlejna 2 (2000), Kameňák 2 (2004), Slečna Guru (2006), Celebrity s.r.o. (2007) a jako poslední je to Revival – Klip života (2018). V seriálových rolích jsme ji mohli vidět například ve Velmi křehké vztahy (2007), Ordinace v růžové zahradě (2015) nebo Specialisté (2018). Jako herečka je tedy i nadále aktivní. Podle dostupných informací je svobodná a žije v Plzni. 

Radek Valenta (43 let)

Radek Valenta, FOTO: Profimedia, Night Star

Radek Valenta je český herec, který vystudoval na konzervatoři hudebně-dramatický obor. Své první zkušenosti se zpěvem a herectvím získával již jako dítě v Dětském rozhlasovém dramatickém souboru. Stejně jako Andrea Černá se objevil poprvé před kamerou v Princezně ze mlejna (1994). V roce 2000 na rok odjel do USA. Po svém návratu se přestěhoval do Prahy a působí zde v několika divadlech (Divadlo Metro, Divadlo Radka Brzobohatého, Divadlo pod Palmovkou a jiné). Z filmů jmenujme Kulihrášek a zakletá princezna (1995), Princezna ze mlejna 2 (2000), Malvína (2003) nebo Případ pro lyžaře (2016). Ze seriálů vzpomeňme na Ošklivka Katka (2008), První republika (2014), Všechny moje lásky (2015), Specialisté (2017) nebo Modrý kód (2018). Radek Valenta se věnuje i hudbě, zpívá a hraje v hudební skupině Chichotaj se svými hereckými kolegy Janem Teplým ml. a Viktorem Limrem.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


 

-reklama-