Ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha pro Vás máme soutěž! Jistě potěšíme nejen milovníky dobré četby, ale i ty z Vás, co mají rádi příběhy o vikinzích. Výhrou je trilogie Vlčí věk od Jaroslava Mosteckého. Osobně se můžete s autorem setkat na křtu knihy v pátek 9. 9. 2016 v knihkupectví Fantasya v Praze.

Nakladatelství Epocha vydává 56. svazek Fantastické Epochy:

3

Prokletím přízračných hřebců pokračuje příběh z časů vikingů. Vychází nové vydání třetího dílu historické fantasy ságy.

Sága Vlčí věk je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších děl české fantastiky posledních let. Jaroslav Mostecký jí pokládal základy žánru historická fantasy, který v současnosti patří u českých čtenářů k nejoblíbenějším. Napínavý příběh vyniká zejména propracovaným prostředím, charismatickými hrdiny a dokonalým vystižením dobové atmosféry.

První díl, Jdi a přines hlavu krále, vyšel v roce 1995. V květnu 2015 vyšlo v nakladatelství Epocha již třetí, autorem upravené vydání v luxusní vázané podobě s obálkou Lubomíra Kupčíka. Stejné podoby se samozřejmě dočkal i díl druhý a nyní vychází závěrečná část, Prokletí přízračných hřebců.

„Přesně ten typ knihy, při které se na začátku čtení zachytíte prstíkem a ona vás sveze šupem jako na klouzačce až na poslední stranu. Neskutečně čtivé, napínavé a zábavné dílo.“ – ohlas na Jdi a přines hlavu krále, stdriverlc, databazeknih.cz

Pozvánka na křest

Všechny srdečně zveme na křest a autogramiádu autora, která se uskuteční v pátek 9. 9. 2016 v knihkupectví Fantasya (Šafaříkova 370/11, Praha) od 18.00. Více informací: https://www.facebook.com/events/1113365498731263/

Bez názvu

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na:
https://www.facebook.com/fantastickaepocha  

E-book zakoupíte například na: https://www.palmknihy.cz/detail/ebook_143742/Prokleti_prizracnych_hrebcu?a_box=5zteq9b3

Ukázku v atraktivním listovacím formátu naleznete zde:
https://issuu.com/epocha/docs/ukazka_prokletiprizracnychhrebcu

Knihy Jaroslava Mosteckého na webu nakladatelství Epocha:
http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=723

 

Anotace:

Ušatí hadi a jejich vyznavači utrpěli zdrcující a notně krvavou porážku. Zatímco jejich nesvaté mrtvoly tlejí v doupětech, před kterými se kdysi třáslo celé Irsko, Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, se snaží najít své milované a ochránit těch pár dívek, které přežily lidské oběti dračích milců. Ovšem jedno nebezpečí nestřídá druhé, ale i třetí a čtvrté a… Tohle je přece čas vikingských nájezdů, krví zbrocených seker a blyštivých mečů, kde o osudech kmána i pána rozhodovala jen síla a kvalita oceli. A tak se hrdinové opět noří do víru bitev a dobrodružství. Možná naleznou své milenky… a možná dokonce i získají hlavu dalšího krále…

Info o knize:

Autor: Jaroslav Mostecký / Obálka: Lubomír Kupčík (ilustrace) a Lukáš Tuma (grafická úprava) / Formát: váz. s přebalem, 130×194 mm / Počet stran: 552 / Cena: 399 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / 56. svazek Fantastické Epochy / ISBN: 978-80-7557-015-4

jarek_mostecky

O autorovi:

Jaroslav Mostecký (*1968)

Autor fantastické a dobrodružné prózy začal publikovat v devadesátých letech minulého století, ale ve fandomu byl činný již v dekádě předchozí. Dodnes se také účastní nejrůznějších conů a akcí spojených s fantastikou. Rozhodně se však neuzavírá pouze do světa fantazie. Mezi jeho zájmy a vášně patří historie, především ta rodu Přemyslovců a vikingů, lacross, ale i numismatika či trampování. Je podruhé ženatý a žije v Šumperku.

Jako řada jiných autorů i Mostecký začal kariéru spisovatele povídkami, s nimiž slavil mnoho úspěchů. Jmenujme alespoň ty ověnčené cenou Akademie science fiction, fantasy a hororu: Květen, stejně jako loni (1995), Sekyry na Viole (1996), Anděl posledního soudu (2003) či Štěňata vlků (2006). Jednotlivé povídky vycházely časopisecky, ve fanzinech i v antologiích. Ve svém žánru dodnes v českém kontextu nepřekonaným dílem je souborné vydání hororových příběhů Čára hrůzy (Netopejr 1998).

V obecném povědomí je však Jaroslav Mostecký znám především jako autor románů, v nichž pomáhal vybudovat popularitu tzv. historické fantasy. Jako první spatřila světlo světa knihy Jdi a přines hlavu krále (SAGA Šternberk 1995, Netopejr 2000, Epocha 2015), první díl ságy Vlčí věk, kterou dále tvoří tituly Lars, Šťavnatá lebka (Netopejr 1996, Epocha 2015) a Prokletí přízračných hřebců (Netopejr 2000, připravuje Epocha). Celý cyklus přinesl vzrušující mix drsného dobrodružství z drsných časů s romantikou a nádechem nadpřirozena.

Z dalších knih jmenujme temnou science fiction Archivář (Wales 2004) nebo příspěvky do populárních sérií o Conanovi (Vrah králů, Klub Julese Vernea 1999) nebo Marku Stoneovi (např. Král posledního moře, Ivo Železný 2004). Dalšími příběhy pak autor obohatil i svůj oblíbený žánr historické fantasy – za všechny jmenujme výbornou přemyslovskou novelu Jed bratra mého o kořenech nenávisti mezi knížetem Václavem a jeho bratrem Boleslavem, která vyšla v antologiích 2003: Česká fantasy (editor Vlado Ríša, Mladá fronta 2003) a Klenoty české fantasy (editor Ondřej Jireš, Argo 2014).

Jaroslav Mostecký je dnes žijícím klasikem české žánrové tvorby, jehož vliv a vzor je stále jasně patrný. Především se však jedná o autora, který svou pozici nadále aktivně vylepšuje novými příběhy, v nichž umně propojuje zábavu, historickou erudici a cit pro atmosféru dávných časů i bájných krajů.

Vyšlo:

Vyjde:

Štěňata vlků

Sborník dvou novel. Štěňata vlků, jež vyšla v oceněné antologii (cena Kniha roku 2006 udělená Akademií science fiction, fantasy a hororu) Legendy české fantasy (2006), doplní zbrusu nový příběh.

Pavla Lžičařová / Nakladatelství Epocha / Kaprova 12/40, Praha 1, 110 00 / Tel: +420 224 810 352 / pavla.lzicarova@epocha.cz / www.epocha.cz

 

SOUTĚŽ:

Soutěž probíhá 1.-10.9.2016 do 23:59. Vyhlášení bude 11. září dopoledne na našem FB TVGURU.

O co se hraje?

Trilogii od Jaroslava Mosteckého – Vlčí věk.

Pravidla:

 • 1. Účastí v soutěži souhlasíte s následujícími podmínkami.
 • 2. Podmínky účasti v soutěži:
  • Povinné: Musíte sdílet tento soutěžní článek, použijte toto tlačítko:
  • Povinné: Dole do komentářů napište, jakou knihu považujete za TOP a popř. přidejte i proč
  • 3. Po vylosování výherce ověříme, zda splnili všechna výše uvedená povinná pravidla a budeme ho kontaktovat, doptáme se doručovací adresu a vybraný předmět. Poté odešleme výhru.
  • 4. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo vyloučit ze soutěže soutěžícího z důvodu porušení pravidel soutěže, neuvedených nebo nepravdivých údajů, duplicity nebo jiných.
  • 5. Výhru nelze převádět na jiné osoby.
  • 6. Výhry nejsou právně vymahatelné. Výhry nelze proplácet v hotovosti, ani za ně poskytnout jinou věcnou náhradu. Nepřevzaté výhry propadají vyhlašovateli

Přejeme hodně štěstí a těšíme se na zajímavé komentáře.

Vítězem se stává: Karolína Poláčková! Gratulujeme!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz