Film Fantastická zvířata: Grindelvaldovy zločiny v České republice vychází až dnes, přesto se již najdou fanoušci tohoto magického světa, které toto nejnovější dílo spisovatelky Rowlingové znepokojuje. Pojďme se podívat na jejich důvody!

1Johnny Depp jako Gellert Grindelwald

https://www.fantasticbeasts.net

Johnny Depp v roli kouzelnického padoucha Gellerta Grindelwalda je něco, co mnoho příznivců světa Harryho Pottera nemohlo skousnout. Důvodem pro tuhle averzi ke slavnému herci, který se proslavil hlavně svou nezapomenutelnou rolí Jacka Sparrowa, je obvinění z domácího násilí, které proti němu vznesla jeho bývalá manželka. Rowlingová se ale rozhodla postavit se na Deppovu stranu a do role ho i přes pobouření veřejnosti obsadila. Při Deppovi stojí i režisér celého filmu David Yates, který prohlásil, že Johnny Depp je slušný a laskavý člověk. Samotný herec se ale k celé kauze nijak nevyjádřil.

Vzhledem k tomu, že Johnny Depp má v celé filmové sérii opravdu velkou roli, obyčejně by jeho přeobsazení mohlo způsobit potíže. Jak jsme však již viděli ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít, Grindelwald nemá žádné problémy se změnou tváře, jak nám dokázal, když strávil většinu filmu přestrojený za Percivala Gravese. Mnoho fanoušků by proto v této roli nadále raději viděli Colina Farrella, který ztvárnil Grindelwalda v prvním díle. Lidé ale vždy nedostanou to, co chtějí.

2Ve filmu se nebude řešit vztah mezi Brumbálem a Grindelwaldem

http://www.screenrant.com

Již v době, kdy Rowlingová odhalila, že Brumbál je ve skutečnosti gay a byl zamilován do Grindelwalda, se tomuto oznámení nedostalo pouze kladných odezev. Někteří fanoušci Rowlingovou obviňovali z toho, že si to vymyslela na místě a teď tvrdí, že tuhle informaci měla celou dobu, co psala sérii Haryho Pottera, v hlavě. Ve většině případů ale za tohle odhalení sklidila spíše ty kladné ohlasy a když bylo odhaleno, že se v druhém dílu Fantastických zvířat dočkáme mladého Albuse Brumbála (Jude Law), lidé očekávali, že se můžeme těšit na to, že je spolu uvidíme a dozvíme se něco více o jejich vztahu. V době, ve které se film odehrává, mezi sebou již nemají romantické pouto, proto se nedalo očekávat, že spatříme láskyplné momenty mezi těmito mocnými kouzelníky. Přesto většina fanoušků doufala, že bychom se něco mohli dozvědět alespoň retrospektivou.

Opak je ale pravdou. Režisér David Yates uvedl, že v Grindelwaldových zločinech se nebude nijak význačně odkazovat na jejich vztah. Jude Law a Johnny Depp nebudou dokonce ani sdílet společně obrazovku. Nějaké nápovědy tam sice budou – ať už je to Zrcadlo z Erisedu, ve kterém Brumbál vidí právě Grindelwalda, nebo Brumbálova věta „Byli jsme si bližší než bratři.“ To ale hlavně pro zastánce a členy LQBT komunity není dostatečné.

3Nagini je žena

www.fantasticbeasts.net

Když se herečka Claudia Kim připojila k natáčení druhého filmu k Fantastickým zvířatům, nevědělo se přesně, jakou postavu představuje. Odpověď přišla až o několik měsíců pozdějí v jednom z trailerů, v kterém bylo odhaleno, že Claudia ztvárňuje čarodějku, která je Maledictus. To znamená, že na jejich bedrech leží krevní prokletí, které jí dává schopnost měnit se ve zvíře, do něhož se ale jednoho dne převtělí a již nebude cesty zpět. A o koho přesně se jedná? O Nagini. Ano o toho obrovského hada, který po několika desetiletí začně sloužit Voldemortovi a stane se jeho viteálem.

Toto rozhodnutí ukazuje to, že se Rowlingová snaží mít v této filmové sérii co nejvíce spojení se svým slavným Harrym Potterem a není schopná se oprostit od svých začátků a nechat svoji nejnovější sérii mluvit sama za sebe. Spoustě lidem se také nelíbí, že byla do této role postavy, se kterou to neskončí úplně dobře, vybrána zrovna asijská herečka.

4Fantastická zvířata budou mít pět filmů

Přestože tato série měla mít původně pouze tři filmy, okolo doby, kdy byl vypuštěn film Fantastická zvířata a kde je najít, se rozhodlo, že bude mít filmů pět, což je krok, který se mnohým zdá naprosto zbytečný.

A opravdu – podle prvních recenzí je to pouze pokračování, které má za úkol teprve začít ten hlavní příběh. Kdyby to byla pouze trilogie, první díl by byl takovým úvodem do příběhu, který by nám ukázal jak co chodí, ve druhém by začal opravdový příběh a ve třetím grandiózní finále. Vzhledem k tomu, že se nakonec jedná o pentalogii, jsou obavy, že by druhý díl byl pouhou vycpávkou, jejíž jediným účelem je pokračovat v úvodu do světa a děje a představit nové postavy.


Je jasné, že si tento film povede jinak u kritiků a jinak u fanoušků práce Rowlingové. Snad se s tím ale spisovatelka i David Yates poprali důstojně a předvedou nám při nejmenším dobrý film.