Americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka Lindsay Lohan (35) se proslavila dvojrolí dvojčat Hallie Parkerové a Anny Jamesové ve filmu Past na rodiče z roku 1998. Slibně rozjetou hereckou kariéru však vystřídaly četné skandály. 

Svou kariéru odstartovala Lindsay Lohan ve svých třech letech, kdy se stala dětskou modelkou a účinkovala ve více než 60 televizních reklamách. V deseti letech získala roli Alexandry „Ali“ Fowler v telenovele Another World. V roce 1998 přišel zlom v herecké kariéře, když se jako dvanáctiletá objevila ve filmu Past na rodiče, kde ztvárnila roli dvojčat, která byla rozdělena při porodu a znovu se shledala na dětském táboře.

Embed from Getty Images

V roce 2003 si zahrála po boku Jamie Lee Curtis v komedii Mezi námi děvčaty a o rok později v komedii Protivný sprostý holky. V roce 2004 se dala také na hudební dráhu, podepsala smlouvu s nahrávací společností Casablanca Records a vydala své debutové album Speak, které se umístilo na čtvrtém místě americké hitparády.

V roce 2007 si zahrála ve filmech Zavraždění Johna LennonaVlastní pravidla a Vím, kdo mě zabil. V tomto roce byla však poprvé zatčena za řízení pod vlivem. Tím začala její „nová kariéra“ plná drog, alkoholu, skandálů a pobytů v léčebnách. Se svými démony bojovala několik let, dnes se zdá být z nejhoršího venku.

Nadějná vycházející hvězda je dnes známá hlavně díky svému divokému a neřízenému životu, jako na herečku se na ni už téměř zapomnělo. Dobrý vzor jí nedali ani její rodiče, oba si procházeli sami během jejího dětství problémy. Otec s drogami a její matka s alkoholem. S otcem se od roku 2009 nevídá. Skandály kolem ní se netýkaly jen drog a alkoholu, ale i krádeže. Byla obviněna z toho, že ukradla luxusní náhrdelník a nakonec ji odsoudili na 120 dní ve vězení.

Embed from Getty Images

V roce 2014 vyšel osmidílný dokument o jejím životě s názvem Lindsay, který je z produkce Oprah Winfrey. Na to konto byla Winfrey médii obviněna z toho, že využívá osud Lohan pro zvýšení popularity své stanice OWN. Natáčení provázely i potíže ze strany Lindsay, která nechtěla kamery nikam pustit. Posledních deset let se občas objevovala v béčkových komediích či seriálech, v roce 2017 se přestěhovala do Dubaje a zahrála si v britském seriálu Sick Note.

V roce 2019 se objevila v hlavní roli hororového snímku Among the Shadows a letos má mít premiéru její nový hororový snímek Cursed, kde ztvární hlavní roli i Mickey Rourke. Některé filmové role si zhatila nejen díky své minulosti, ale i pro svoji prořízlou pusu. Například o hlavní obsazení v thrilleru Dárkyně smrti přišla proto, že se tím veřejně chlubila na filmovém festivalu Sundance. Poté studio její účinkováni zamítlo. Ucházela se dokonce o roli Scarlet Witch v megafilmu Avengers: Age of Ultron. Lindsay je přírodní zrzka. V roce 2012 nafotila fotky pro Playboy.

Zdroje informací: wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA