Na kolik kvalitní bude seriálové dobrodružství lstivého Lokiho, o tom můžeme zatím jen polemizovat, neboť jeho premiéra je zatím daleko. Avšak i přesto můžeme z čerstvě vydané ukázky vyčíst několik podstatných detailů, které nám napovídají, co od připravovaného seriálu čekat a jakým směrem se novinka v čele s Tomem Hiddlestonem vydá.

Ze všeho nejdříve si uděláme stručné shrnutí. Loki, jak ho známe, zemřel na začátku snímku Avengers: Infinity War (2018). Potom, co si naši hrdinové zahrávali s časem v následujícím pokračování Avengers: Endgame (2019) však přežila Lokiho verze z roku 2012, kterou jsme mohli vidět ve filmu Avengers (2012).

Loki, o kterém bude nový seriál, tedy není ten stejný Loki, který nás posledních osm let provázel MCU. Nicméně přesto jde o postavu se stejnými charakterovými vlastnostmi. Ostatně to potvrzuje již první ukázka, ve které nejprve vidíme rekapitulaci scény z filmu Endgame, kde Loki ukradne teserakt a zmizí pryč.

Ukázka nám prozrazuje, že Lokiho dobrodružství budou stát opravdu za to. Zobrazuje-li nám první ukázka události tak, jak jdou za sebou i v připravovaném seriálu, znamená to, že Loki vzápětí o ukořistěný teserakt přijde a ocitne se někde na poušti.

Krátká, přesto velmi plodná, ukázka nám prozradila, že se v novém seriálu můžeme těšit na několik inspirací z komiksového světa. Jednou z nejdůležitějších bude organizace Time Variance Authorit (TVA), která podle všeho sleduje mnoho, ale opravdu mnoho realit napříč celým mnohovesmírem, jehož existence nám byla prokázána ve snímku Avengers: Endgame (2019).

Owen Wilson, který ztvární postavu Mobiuse M. Mobiuse, je členem TVA a soudě podle toho, jak s Lokim jedná (je zjevné, že má Lokiho přečteného a že jej pravděpodobně pozoruje delší dobu) to vypadá, že jej chce ve jménu organizace naverbovat. Loki by tedy mohl pro TVA pracovat jako jakýsi agent.

Kromě Owena Wilsona vidíme také Gugu Mbatha-Raw, která hraje vysoce postavenou členku organizace TVA. Vyjma zmíněné organizace můžeme v traileru zahlédnout Natashu Romanoffovou alias Black Widow nebo zničený New York. V obou případech může jít o různé verze našeho světa.

Poslední scéna ukázky patří Lokimu obklopenému pozoruhodně oblečenými lidmi. Zajímavé je, že Loki a další, mají na oblečení placku nesoucí text „Vote Loki“. Jde o odkaz na komiks, ve kterém Loki za pomocí lsti a falše kandiduje na prezidenta Spojených států. Vzhledem k četnosti různých realit, je tato skutečnost možná. Scéna by se dokonce mohla odehrávat ve stejné realitě, jako o něco dříve zobrazená scéna ve zničeném New Yorku.

Nejpropracovanější a nejdůvtipnější scénu však vidíme ve chvíli, kdy je nám Loki ukázán jako tajemný D.B. Cooper – doposud neznámý muž, který v roce 1971 unesl letadlo Boeing 727, shrábnul tučné výkupné a vyskočil za letu z letadla. Byť to zní možná až trochu absurdně, tento příběh se skutečně stal a dodnes se neví, kdo D.B. Cooper doopravdy byl.

Tvůrci seriálu zpracovali příběh D.B. Coopera velmi hravě. Loki je sám velký D.B. Cooper a doopravdy se mu podařilo zmizet z povrchu zemského. Pří skoku z letadla vlétne přímo doprostřed bifrostu a přenese se pryč. Mimo jiné nám scéna parodující D.B. Coopera prozrazuje dobu, ve které se seriál může odehrávat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant.com
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.