Od finále první poloviny čtvrté řady Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) uplynul již nějaký čas a nám nyní nezbývá nic jiného než čekat na další díly, které vyjdou v srpnu tohoto roku. Předtím, než se však začneme věnovat tomu, co nás čeká v nastávajících epizodách, bych se ještě rád vrátil k finále a rozebral si onu hlavní smrt, kterou nám přineslo. V letošním finále první poloviny nás opustila postava Madison, která s námi byla od samotného začátku. Proč byla její smrt špatným rozhodnutím? To se dozvíte níže. 

Velmi kontroverzní charakter Madison sklízel u fanoušků rozporuplné názory. Jedna strana říkala, že je její charakter příšerný a už by jej mohli tvůrci konečně odstranit, zatímco ta druhá tvrdila pravý opak. Ať už patříte ke kterékoli skupině, jedno se představitelce Madison, Kim Dickens, musí nechat. Její charakter měl velký potenciál, který byl zabit spolu s její postavou.

Madison Clark s námi byla od první řady a představovala jeden z nejdůležitějších charakterů celého seriálu, podobně jako má The Walking Dead (Živí mrtví) Ricka Grimese, Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) mělo zase Madison Clark. Oba charaktery spojuje jedno, a to láska k rodině a ochota udělat cokoli pro její přežití.

comicbook.com

Oba dva seriály jsou však zároveň plné zklamání. V hlavním seriálu se ústřední postavě nepodaří ochránit svou rodinu a ta umírá, zatímco v sesterském seriálu umírá přímo sám ústřední charakter. Madison sice dostala hrdinskou smrt, jak už to u hlavních postav bývá, avšak její odchod nepřinesl příliš ovoce.

Po ukončení třetí řady byl plán pro postavu Madison jasný. Její charakter se měl vyvinout do takové míry, až by připomínal postavy jako jsou Guvernér a Negan v hlavním seriálu. Bohužel po konci třetí řady došlo k výrazným změnám v natáčecím štábu a tehdejší tvůrci byli nahrazeni novými, kteří se s charakterem Madison vypořádali po svém.

Ani smrt hlavní postavy však nebyla dobrým krokem k vyšší sledovanosti a spokojenosti fanoušků. Odpůrci Madison sice slaví, ale ať už byl její charakter oblíbený či ne, měl v seriálu ještě velký potenciál, který byl znenadání pohřben. Její smrt nebyla žádným překvapením, ba naopak, valná většina ji očekávala, a ještě k tomu byla plná kontroverze.

International Business Times

Je očividné, že noví tvůrci, kteří si vzali Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) pod svá křídla, chtějí seriál rapidně změnit (výjimkou je smrt Nicka Clarka, o níž požádal přímo Nickův představitel, Frank Dillane). Jakým směrem se nyní bude seriál ubíjet, nevíme. Pravděpodobně se dočkáme vývoje postavy Alicii, která přišla o celou svou rodinu.

Těšit se také můžeme na nová dobrodružství s novými charaktery, které nám byly představeny v první polovině – John, June, Al, Charlie a crossover charakter Morgan Jones.

Kam povede jejich cesta dál? Jak se Alicia vyrovná se ztrátou rodiny? Uvidíme ještě Daniela Salazara? Na to vše nám přinese odpověď druhá polovina 4. série, na kterou se můžeme těšit již v srpnu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz