Logan se povedl, v kinech obrovsky vydělává, mezi kritiky a fanoušky schytává samou chválu. Hugh Jackman si dal opravdu záležet, aby byl jeho poslední film nejlepší Wolverinovka ze všech. Čím to ale je, že je film tak skvělý? Co konkrétně z Logana dělá nejlepší film z mutantského universa? (obsahuje spoilery k filmu)

POVEDENÝ CASTING

Že Hugh Jackman je jako Wolverine skvělý, to asi nikoho nepřekvapí, je to již zažitá skutečnost. Patrick Stewart je také jako Professor X senzační. Proto tyhle dva prozatím přeskočme a zaměřme se na nové postavy, které se poprvé objevili právě v Loganovi. Boyd Holbrook si svou roli vyloženě užil. Hrát slizkého záporáka Pierce mu pasuje. Komik Stephen Merchant a jeho albínský mutant Caliban si pro sebe zase ukradne každou scénu, ve které se alespoň na chvíli mihne. Největší potlesk si však zaslouží obsazení mladé herečky Dafne Keen do role Laury a.k.a X-23. Obsadit do filmu dětské herce je vždy mnohem složitější, než tomu je u herců dospělých. Zde se to však povedlo na jedničku podtrženou. Laura byla prostě skvělá!

ODDĚLENÍ OD OSTATNÍCH FILMŮ

Ještě než se Logan dostal do kin, zaskočil nás režisér James Mangold tvrzením, že se film pravděpodobně nebude úplně odehrávat ve stejném universu jako zbytek X-Menovských filmů. Nyní ale musíme uznat, že tohle odvážné tvrzení byl ve skutečnosti mistrovský tah. Samozřejmě, že film alespoň z části vychází z událostí, které se již staly v předešlých filmech, zároveň se jimi moc nezaobírá. Bere Logana takového jakého je. Zlomeného, starého, nemocného. Děj filmu se totiž odehrává až v roce 2029, což je mimochodem pár let po událostech X-Men: Days of Future Past. Takže abychom udělali závěr, film Logan bere v potaz to, co se v minulosti stalo, zároveň však nemůžeme čekat, že by ostatní filmy v budoucnu nějak narážely na Logana.