The Walking Dead (Živí mrtví) je beze sporu jedním z nejlepších seriálů svého žánru. Chlubit se můžu hned několika originálními prvky, mezi které bychom mohli zařadit také pojmenování oživlých mrtvol, jinak řečeno zombie. Výkonný producent nového seriálu ze světa živých mrtvých prozradil, jak se budou nazývat zombie v tomto projektu.

Nový seriál s názvem The Walking Dead: World Beyond pojednává o skupině mladých lidí, kteří žijí uvnitř jedné ze tří největších komunit post-apokalyptického světa. Okolnosti však přinutí skupinu čtyř teenagerů opustit pohodlí jejich komunity a vydat se vstříc novým dobrodružstvím za zdmi jejich komunity.

Na seriálu je zajímavé zejména to, že se odehrává časově deset let po konci světa. Hlavní protagonisté, kterými jsou především teenageři, jsou tak nezkušení a světa před apokalypsou neznalí. Bohužel nejsou ani zocelení světem novým, jelikož většinu času prožili uvnitř komunity, kde jim nebezpečí od oživlých mrtvol nehrozí.

Přesto, že se seriál ponese v duchu The Walking Dead, je na něm něco jiného. Tím jsou pochopitelně zombie. Nejenže se můžeme těšit na novou podobu oživlých mrtvol (mrtví budou v rozkladu téměř jednu dekádu), ale také na jejich nové pojmenovaní. Není totiž žádným tajemstvím, že ve světě živých mrtvých se zombie v každém koutu země označují jinými jmény.

FOTO: AMC

Do této chvíle jsme mohli slyšet výrazy jako např. „kousáci,“ „tuláci,“ „vymaštěnci“ a v českém znění dokonce „mrtváci“. Nejtypičtějším výrazem pro značku The Walking Dead (Živí mrtví) je označení „chodci“ (v originále „walkers“), se kterým se můžeme setkat, jak v komiksovém zpracování, tak v seriálové adaptaci.

Nicméně seriál The Walking Dead: World Beyond přinese také nové označení těchto neúnavných potvor. O této tématice se na virtuálním Comic-Conu rozpovídal výkonný producent seriálu, Matthew Negrete:

„Víte, je to vtipné. Když jsme Scott [Gimple] a já mluvili o seriálu obecně, častým tématem bylo právě to, jak nazývají chodce v téhle části země. A pak mě napadlo něco, co použil i Robert Kirkman ve své komiksové verzi. Tento výraz dokonce použila i jedna z postav v seriálovém zpracování. A já jej prostě miluju. Výraz zní „prázdní“. Takže jsem ten výraz v podstatě převzal od Roberta Kirkmana.“

Negrete dále uvedl, že tento výraz v seriálu použil zesnulý Ježíš. Označení „prázdní“ prý krásně ladí i se samotným příběhem. Hned v první epizodě můžeme vidět postavu Iris, která má sen o tom, že je mrtvá, neboť se uvnitř cítí „prázdná“.

Samozřejmě, že jiný výraz pro zombie není jedinou odlišností od ústřední série a dílčího seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). The Walking Dead: World Beyond se liší také svou limitovanou délkou. Tvůrci totiž již nyní oznámili, že seriál skončí po druhé sérii. Jedná se tak pouze o dvou sezónovou záležitost.

Za další výrazný rozdíl lze považovat také hlavní hrdiny, kteří se skládají z valné většiny z teenagerů. To ve světě živých mrtvých nebývá běžné. Seriál tak musí čelit velké výzvě, neboť The Walking Dead (Živí mrtví) mnohdy neodvedlo s mladšími protagonisty zrovna nejlepší práci. Doufejme tedy, že v tomto ohledu bude nový seriál lepší.

Nejnovější trailer k seriálu The Walking Dead: World Beyond:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz