Divácky oblíbené Chobotnice z II. patra patří mezi každoroční stálice televizních obrazovek. Jen málokdo by neznal původně čtyřdílný československý seriál, který byl sestříhán do dvou televizních filmů a vznikl v koprodukci se Západním Německem. Režisérem byl Jindřich Polák a v hlavních rolích se objevili Pavel Zedníček, Dagmar Havlová (tehdy Veškrnová), Žaneta Fuchsová a Milan Šimáček. A právě posledně jmenovaný slaví již své 48. narozeniny.

Milan Šimáček se narodil 15. února 1973 v Praze. Seriálová i filmová verze Chobotnic z II. patra měla premiéru v roce 1987, Milanovi bylo v té době 14 let a byl již považován za poměrně oblíbenou dětskou hvězdu.

Jeho herecká dráha odstartovala v roce 1984, kdy se objevil v divácky oblíbeném seriálu My všichni školou povinní (natáčení probíhalo 1982-1984), kde ztvárnil malého Jirku Olivu a také ve filmech Co je vám, doktore? a Poločas štěstí. Ve svých jedenácti letech tedy dokázal na obrazovkách bavit diváky po boku zkušených herců a hereček a měl nastartováno na velkou kariéru.

V roce 1986 se kromě Chobotnic z II. patra objevil také ve filmu Není sirotek jako sirotek a v povídce z cyklu Bakaláři s názvem „Rytíř“. O rok později se objevil ve filmu Copak je to za vojáka… a další povídce Jeskyně. Hrál i například malého Bobše, v Čarovné rybí kostičce nebo v Psím povídání (šestidílný seriál pro ČT).

Také se objevil v jednom dílu Linky 158. Celkově se objevil v bezmála 30 filmech a seriálech a také hostoval ve Studiu kamarád nebo v pořadu Šest ran do klobouku. Poslední film, ve kterém se objevil, byl Útěk ze seriálu (1989), to mu bylo 16 let.

Konec jeho herecké kariéry a vydání se na zcela jinou životní cestu měli na svědomí profesoři z konzervatoře, kam údajně pro nedostatek talentu nebyl přijat. Úspěšný dětský herec, který byl velmi oblíbený u diváků i režisérů, se tak musel z nepochopitelných důvodů herectví vzdát. Milan se tedy vyučil automechanikem a později se živil jako prodavač v obchodě své matky. Dlouhou dobu se živil v IT oboru jako správce počítačových sítí, s čímž v roce 2018 skončil. V roce 2019 se znovu oženil a s manželkou Monikou tvoří sympatický pár.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR