Delší epizoda The Walking Dead (Živí mrtví) šla přesně podle očekávání. Neganova návštěva Alexandrie stála vskutku za to. Rick a všichni ostatní očekávali, že Negan přijede až za týden, nicméně dorazil o něco dřív a tím skupinu nemile zaskočil. Obyvatelé Alexandrie pocítili skutečné peklo. Alexandrie jako taková byla obrácená naruby. Spasitelé si spoustu věcí odvezli sebou, nicméně nad jednou věcí zůstává mnohým fanoušků hlava stát. Proč si Spasitelé odvezli veškeré matrace a poté je spálili? Na tuto otázku se vám pokusíme odpověď.

Co víc by Negan mohl udělat obyvatelům Alexandrie?

Negan Alexandrii pěkně podusil. Jeho muži (Spasitelé) chodili po Alexandrii a brali si dohodnutou polovinu. Vzali nejrůznější věci, od zbraní a jídla až po křesla a matrace. Když Spasitelé vynášeli matrace z domů, předpokládalo se, že je budou chtít použít pro své vlastní potřeby. Nikoliv. Jak se sama Michonne na konci epizody přesvědčila, Spasitelé matrace nedaleko Alexandrie spálili.

Spálení matrací mělo hlubší význam, než se může na první pohled zdát. Za prvé, odstranění komfortu, na který byli doposud obyvatelé Alexandrie zvyklí. Když člověka něco trápí, snaží se z toho vyspat, nebo prostě leží v posteli a přemýšlí a odpočívá, viz. Rick na začátku epizody. Tím, že Negan spálil obyvatelům Alexandrie jejich postele/matrace jim sebral místo pohodlí, místo, kde mohli v klidu odpočívat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz