Seriál The Walking Dead (Živí mrtví) je tu s námi již několik let. Chodící mrtvoly jsme mohli vidět celkem již v devíti řadách a pravděpodobně se jich dočkáme minimálně ještě v jedné řadě. Jak už to však u dlouhých seriálů bývá, zájem diváků postupně upadá. Od sedmé řady seriál výrazně ztrácí na sledovanosti. To se nezlepšilo ani u osmé řady, kde přitom probíhala válka – jedná z největších událostí světa oživlých mrtvol. Bohužel ani deváté řadě se moc nedaří, a proto je budoucnost seriálu lehce v ohrožení. Proč bychom však neměli nyní seriál  přestávat sledovat? Má tento post-apokalyptický svět ještě co nabídnout?

Svět živých a mrtvých se stal v průběhu let velmi oblíbeným. Mnoho seriálových fandů zná jména jako Rick Grimes, Daryl Dixon nebo Negan. Tvůrci si jsou popularity seriálu dobře vědomi, a právě proto z ní těží, co možná nejvíc. Ačkoli se seriál věrně drží stále vycházející komiksové předlohy, poslední dvě série, tedy přesněji sedmá a osmá, byly poněkud zdlouhavé.

TV Insider

To se však mění se zatím poslední sérií. Tvůrci ještě před premiérou prohlásili, že 9. série bude znovuzrozením seriálu. Jak řekli, tak také udělali. Nová řada vskutku odstartovala novou éru, která je zatím velmi zajímavá. Má totiž oproti sedmé a osmé řadě svižnější tempo, napínavý příběh a obsahuje snad nejvíc novinek, co jsme v seriálu kdy viděli.

Mnoho fanoušků to však se seriálem už vzdalo. Po méně úspěšné osmé řadě už nevěří, že by je mohl seriál ještě něčím zaujmout. Zvládne devátá řada napravit to, co dvě předchozí série napáchaly? To je otázka, na kterou dostaneme odpověď až za pár měsíců, po jejím odvysílání a sečtení sledovanosti.

Proč bychom však nad seriálem neměli zatím lámat hůl? Důvod je prostý: nový padouch. Teď si nejspíš mnozí z vás říkají, že to už tu bylo mockrát. Nekončící boje mezi přeživšími o zásoby, komunity či vedení. Nová hrozba je však krapet jiná než všechny, které jsme doposud mohli vidět. Kult Šeptačů, který nám byl okrajově představen již v první polovině 9. série, totiž dokáže solidně zamíchat kartami.

AMC

A co je vlastně na nové hrozbě tak zvláštního? V seriálu již od prvních epizod vidíme, jak lidé přišli na to, že krev chodců funguje jako jakási obrana proti mrtvým. Osmá řada nám také ukázala, jak tento způsob „ochrany“ může být nebezpečný – Gabriel postižený infekcí. Šeptači však tento způsob posunuli na úplně jinou úroveň. Doslova totiž nosí tváře mrtvých, aby se mezi nimi mohli volně pohybovat.

Jedná se tedy o krásnou kombinaci dvou nejnebezpečnějších věcí, které ve světě živých a mrtvých jsou: lidí a chodců. Šeptači mají totiž ve zvyku „ovládat“ stáda chodců. Jelikož zvládají pohyb mezi nimi, dokáží je také nasměrovat, kam se jim to zrovna hodí. Tuto jejich strategii jsme mohli vidět již v první polovině 9. série.

Dalším důvodem, proč bychom neměli přestávat sledovat seriál v tuhle chvíli, je časový skok. Ten je vůbec největší za celou dobu vysílaní seriálu – přibližně šest let. Takto velký časový posun s sebou přináší mnoho novinek, např. nové postavy, ale také nám již známé postavy, které se zase někam posunuly, nebojácná Judith, kterou poprvé za seriálu vidíme plynule mluvit, atd.

TV Insider

Pokud váháte, zdali seriál The Walking Dead (Živí mrtví) ještě pořád sledovat, podívejte se alespoň na devátou epizodu, která odstartuje druhou polovinu 9. série. Pakliže jste to se seriálem již vzdali, ale svět živých a mrtvých vám přirostl k srdci, doporučuji komiksovou předlohu, která je i po mnoha letech stále kvalitní.

-reklama-