Všemi oblíbené Chobotnice z II. patra patří mezi každoroční stálice našich televizních obrazovek. Jen málokdo by neznal původně čtyřdílný československý seriál, který byl sestříhán do dvou televizních filmů a vznikl v koprodukci se Západním Německem. Režisérem byl Jindřich Polák a v hlavních rolích se objevili Pavel Zedníček, Dagmar Havlová (tehdy Veškrnová), Žaneta Fuchsová a Milan Šimáček.

Dnes se podíváme na nejmenšího člena rodiny, herce Milana Šimáčka (nar. 15.2.1973), který ztvárnil Honzíka. Seriálová i filmová verze „Chobotnic z II. patra“ měla premiéru v roce 1987, Milanovi bylo v té době 14 let a byl již považován za poměrně oblíbenou dětskou hvězdu.

Herecká dráha Milana Šimáčka odstartovala v roce 1984, kdy se objevil v divácky oblíbeném seriálu „My všichni školou povinní“ (natáčení probíhalo 1982-1984), kde ztvárnil malého Jirku Olivu a také ve filmech „Co je vám, doktore?“ a „Poločas štěstí“. Ve svých 11 letech tedy dokázal na obrazovkách bavit diváky po boku zkušených herců a hereček a měl nastartováno na velkou kariéru.

V roce 1986 se kromě „Chobotnic z II. patra“ objevil také ve filmu „Není sirotek jako sirotek“ a v povídce z cyklu „Bakaláři“ s názvem „Rytíř“. O rok později se objevil ve filmu „Copak je to za vojáka…“ a další povídce „Jeskyně“. Hrál i například malého Bobše, v Čarovné rybí kostičce, Psím povídání (šestidílný seriál pro ČT ). Také se objevil v jednom dílu  Linky 158 – Člun, Zázrak v cukrárně. Hrál celkově v cca 25-30 filmech (seriálech) + hostoval ve Studiu kamarád nebo v Šest ran do klobouku. Poslední film, ve kterém se objevil, byl „Útěk ze seriálu (1989), to mu bylo 16 let.

Konec jeho herecké kariéry a nasměrování na zcela jinou životní cestu měli na svědomí profesoři z konzervatoře, kam údajně pro nedostatek talentu nebyl přijat. Úspěšný dětský herec, který byl velmi oblíbený u diváků i režisérů, se tak musel z nepochopitelných důvodů herectví vzdát. Milan se tedy vyučil automechanikem a později se živil jako prodavač. Dlouhou dobu se živil jako správce počítačových sítí, s čímž v roce 2018 skončil.

Milan Šimáček, FOTO: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Poznámka redakce: V loňském roce, konkrétně 25.9.2018, zemřel herec Milan Šimáček. Avšak ne ten, o kterém píšeme v tomto článku, nýbrž Milan Šimáček (nar. 21.4.1962 v Hodoníně), kterého diváci pamatují například z filmů „Tankový prapor“ (1991) a „Černí baroni“ (1992). 


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-