Pokud seriál Dexter neznáte, či nesledujete, věnujte pozornost následujícím řádkám, třeba Vás na něj navnadím. Dexter je jeden z nejsledovanějších seriálů současnosti.

 
Vypráví o Dexteru Morganovi, soudním znalci v oboru krevních stříkanců na policejním oddělení v Miami. Přes den je to spořádaný občan, který vyšetřuje vraždy, tráví čas se svou přítelkyní Ritou a jejími dětmi a snaží se usměrnit svou hubatou sestru Debru. Temnota noci mu však poskytuje výbornou příležitost pro ukojení jeho nezkrotné touhy zabíjet. Díky znalosti vyšetřovacích postupů se mu vždy podaří pečlivě zamaskovat stopy a přístup do policejních záznamů mu zase umožňuje získat dostatek informací o svých budoucích obětech. Podle kodexu, který ho naučil jeho otec Harry, totiž Dexter zabíjí pouze ty, kteří díky vlastní prohnanosti nebo chybou úřadů utekli spravedlivému trestu. Překážky v jeho „údělu“ mu kladou nejen jeho blízcí a kolegové v práci, ale i jeho vlastní chápání kodexu. V průběhu osmi řad seriálu se dokonce pokusí zasvětit do svých pravidel některé další osoby, obvykle však ne právě úspěšně.Každá řada seriálu představuje jeden případ masového vraha, který miamské oddělení vražd vyšetřuje. A nebyl by to Dexter, tak jak ho známe, aby se do vyšetřování nějakým způsobem nezapojil. Obvykle se chce se zločincem vypořádat po svém a je proto vždy o krok před celým policejním týmem a nebrání se ani svádění detektivů na falešnou stopu. V mnoha případech však vystavuje velkému nebezpečí nejen sebe, ale i své blízké, což má někdy katastrofální následky a na jeho stole pak skončí víc lidí, než měl sám původně v plánu.

Seriál Dexter vychází z knižní série Jeffa Lindsayho – Drastický děsivý Dexter, Drastický dojemný Dexter, Dexter v temnotách, Dexter v hlavní roli, Delikátní Dexter. Zatímco první řada seriálu zcela kopíruje děj první knihy, u dalších se již seriál pouze inspiruje knižní předlohou a děj chystané šesté knihy by se již měl od televizní podoby velmi výrazně odchylovat.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz