James McTeigue, který je producentem filmu Matrix Resurrections, promluvil o pátém pokračování Matrixu. Po otevřeném konci nejnovějšího dílu začali fanoušci spekulovat, jak by další pokračování mohlo odpovědět na některé zásadní otázky, které ve světě Matrixu zůstávají po Resurrections otevřeny. Podle McTeiguea je však závěr filmu „otevřený divácké interpretaci“.

V nedávném rozhovoru pro magazín Collider McTeigue přímo uvedl, že on ani režisérka Lana Wachowski nemají v plánu natočit další Matrix. „Podívejte, pro nás je to v tuto chvíli jen film, který jsme chtěli natočit. Nemáme v plánu žádný prequel. Nemáme v plánu žádné pokračování. Nemáme v plánu žádnou další trilogii,“ řekl.

A následně dodal: „Myslím, že film funguje i tam, kde je otevřený divácké interpretaci. Například co se stalo za těch 60 let, než Nea znovu probudili?“ McTeigue tedy sice připustil, že na konci Resurrections je spousta nedořešených věcí, ale ani on, ani Lana Wachowski nejsou připraveni je dále nijak zkoumat.

Matrix Resurrections je pro fanoušky sci-fi série nečekaným dárkem, uvážíme-li, že sestry Wachowské 18 let tvrdily veřejnosti, že nemají v plánu natočit další Matrix. Ale i když Lana Wachowski potvrdila, že čtvrtý díl Matrixu nepovede k další trilogii, její odpověď dveře k dalšímu filmu zcela nezavřela.

Možná by s konceptem prequelu mohl přijít jiný režisér, nebo by mohla režisérka znovu změnit názor, jako se jí to stalo v případě Resurrections. McTeigueova odpověď se však zdá být docela definitivní.

Zdroj: Collider

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR