Už jsou tomu dva týdny, co byl vydán seriál Cursed (Prokletá) a spousta diváků už stihla seriál dokoukat celý a jejich názory se hodně liší. Jedná se tedy o další propadák z dílny Netflixu nebo nového Zaklínače?

Příběh pojednává o mladé druidce Nimue (Katherine Langford), která patří do rasy Fey (kdo, nebo co jsou Fey, není úplně vysvětleno). Jedná se o magická stvoření různých druhů, která žijí v lesích, až na to, že vlastně magická nejsou. Nimue je častým terčem nadávek a útoků právě proto, že magii ovládá. Což je vysvětleno tak, že Nimue je spojena s ikonickým mečem Excalibur, který je v seriálu označován jako „Ďáblův Zub“. Nimue meč získá od své matky při útoku Červených paladinů, (sekta, která loví a zabíjí rasu Fey, vedená Otcem Cardenem), a má za úkol ho doručit Merlinovi.

Otec Carden.
FOTO: Netflix

Merlin (Gustaf Skarsgård), jakožto uznávaný kouzelník a rádce krále Uthera, se dozvídá o meči a chce ho zničit pomocí Ohně Fey. Jediným háčkem je, že kouzelník nemá svou moc, a navíc je to arogantní ožrala. Nimue na cestě nedoprovází nikdo jiný než samotný Artuš (Devon Terrell), který je v podání Devona skvělý, a jeho sestra Morgana (Shalom Brune-Franklin). Morganin příběh je také zajímavý, protože jak fanoušci legendy ví, Morgana se má stát mocnou, ale zlou čarodějkou. Později se také dozvídáme, proč meč na Nimue reaguje a proč si ji vybral před Artušem. Série končí velice zmateně a zanechává hodně otázek, které se snad tvůrci zodpoví ve druhé sezóně.

Čaroděj Merlin
FOTO: Netflix

Ve zkratce je Cursed velice zmatený seriál s několika dějovými linkami. Často nebudete ani vědět, o co tam vlastně jde. Prokletou zachraňují hlavně postavy jako Artuš, který působí trochu jako Han Solo, skvělý čaroděj Merlin, Morgana a pár dalších. Bohužel Nimue se jako hlavní postava moc nepovedla, pořád činí špatná rozhodnutí, která jsou doprovázena její nedůvěrou ve svou moc, což trvá skoro celou sérii. Cursed bohužel nedosahuje stejné kvality jako Hra o Trůny nebo Zaklínač, ale určitě stojí za zhlédnutí.

Artuš si prohlíží Excalibur
FOTO: Netflix

Jak se vám líbilo Cursed? Napište nám vaše názory do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz