Čtvrtá epizoda seriálu Agent Carter se věnuje tomu, že se Howard Stark vrací na místo činu. Peggy společně s Jarvisem pokračují v pátrání po tajemných zlodějích Starkových vynálezů, avšak pravý důvod Starkova příjezdu jim prozatím zůstává utajen.

Šéf Dooley má ve svých kancelářích některé důkazy ohledně ruských špionů, kteří měli být již dávno mrtví. Ano, jsou to ti špioni spojeni s tajnou organizací Leviatan, které vazby sahají až do Ruska. Oni mrtví agenti nicméně měli být již dávno po smrti při bitvě u Finow. Proto se Dooley rozhodne odcestovat do Německa, kde drží jistého vysoce postaveného nacistu, který se měl účastni oné operace u Finow, kde se nacisté měli střetnout právě s rusy.

peg1

Při výslechu nejprve Dooley své informace nedostane, ovšem když dá nacistovi možnost zemřít bezbolestnou smrtí, řekne mu Mueller, že se bitvy prakticky neúčastnil žádný nacista. Všichni mrtví již zemřeli dávno před bitvou a jejich těla prý baly rozsápána kdoví kým. S touto informací se pak Dooley vrací zpět domů, kde své poznatky konzultuje se svým podřízeným Thompsonem.

Co se týká Howarda Starka, ten údajně přijíždí zpět pro jakýsi z jeho vynálezů, které jsou momentálně ve skladu SSR. Jedná se o tlačítko „Blitzkrieg“, které má vyřadit vše elektriké v okolí města. Dokáže vypnout údajně i celý Londýn. Nakonec však výjde na jevo, že ono tlačítko neslouží k tomu, co Stark Peggy řekne, nýbrž je v zařízení schovaná ampulka s krví Steva Rogerse, kterou Stark chce. Peggy mu ji odmítne dát a schovává si ji.

peg2

Ve vedlejší lince sledujeme, jak po Starkovi jde člověk, který jej propašoval zpět do států. AVšak po několika pokusech jej vypátrat, nakonec končí smrtí z ruky Peggyininy sousedky Dottie Underwoodové, která pod rouškou přitažlivého zevnějšku prošla výcvikem pro tzv. „BLACK WIDOWS“. Informaci o Dottie vypustily samy autorky seriálu záhy po čtvrté epizodě. Nesmíme minout ani to, že se v této epizodě objevil i sám Stan Lee. Na konci epizody pak vidíme, kterak se psací stroj, přes který komunikovali ruští špioni, dal do pohybu a také to, že Howard Stark měl být údajně napojen na incident u Finow.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz