Velmi svérázným způsobem si vyložila současné přísné restrikce, týkající se zákazu společného zpěvu, televize Prima. V pořadu Show Jana Krause totiž zpívalo hned několik hostů, včetně Adama Vojtěcha, ještě donedávna ministra zdravotnictví. Ačkoliv sám nabádal veřejnost, aby omezení, týkající se šíření epidemie koronaviru, zodpovědně respektovala, divákům názorně ukázal, že nařízení svého nástupce ignoruje.

A to se některým lidem rozhodně nelíbí, což dali najevo na různých sociálních sítích. Tak třeba Iveta nejnovější vydání populární Krausovy talk show jízlivě komentovala na Facebooku:“ Tak uznejte, že žít v zemi, kde ministr zdravotnictví zakáže zpívat, a tak se bejvalej ministr zdravotnictví sebere a jde zpívat do televize, je prostě zábavné“. Další diváci, kteří viděli, jak se u Krause porušovala všemožná doporučení, se právem ptali: “Ty vogo, a co co pravidlo tři R?“

Všichni aktéři totiž seděli namačkáni vedle sebe na červené pohovce a na rozdíl od většiny představení, na něž si moderátor pozve tři hosty, tentokrát přivítal čtyři. Navíc je na rozdíl od své limonády dokonce hostil šampaňským. Muzikant Roman se pořádně rozhořčil: „Dobrá provokace, vzhledem k tomu, že všechny kapely a další lidi, co se točí okolo, sedí doma na zadku a pění to v nich.“

Jen naoko

První dvojici tvořili Hana Zagorová a Štefan Margita. Oblíbená zpěvačka, která nedávno prodělala nemoc Covid-19 s tak těžkým průběhem, že skončila v nemocnici, se přitom nechala slyšet, že ji nejspíše nakazil nějaký fanoušek. Když rozdováděný Margita hlasitě spustil část árie, Kraus se naoko chránil rouškou, ale vzápětí si ji sundal. Stejně tak bylo výsměchem současným nařízením, když na scénu napochodoval s rouškou exministr Vojtěch, ale jakmile usedl na pohovku mezi ostatní, sundal si ji též. A jako by toho nebylo málo, Zagorová, Margita i Vojtěch nakonec zazpívali, slavný pár dal dokonce k dobru píseň v doprovodu dalších muzikantů. Zda přitom bylo porušeno současné pravidlo zákazu zpěvu, je těžké určit. Rozhodně ovšem nebylo příliš fér vůči divákům v hledišti, kteří celou dobu seděli spořádaně s rouškami na obličeji, že se vyvolení vesele bavili, popíjeli a navíc ještě zpívali.

Provokace, která se vyplatila

Vojtěchova exhibice vyvolala takovou vlnu nevole na sociálních sítích, že ji vzápětí musel vysvětlovat. Nechal se slyšet, že se omezení týká pouze akcí, kde se „převážně zpívá“. A v podobném duchu vydala stanovisko i televize Prima, která Krausův pořad vysílá. Jenže, naštvaní diváci v reakci na to upozorňují, že se nesmí zpívat třeba ani na hudebních školách, i když je ve třídě jen učitel a žák. „Jak je vidět, tenhle frajer jde příkladem“, stěžuje si další z nich.

Krausovi se ovšem provokovat diváky vyplatilo. Po delší době se mu podařilo dosáhnout relativně slušnou sledovanost, když se jeho show umístila ve středu večer na druhém místě žebříčku a „porazila“ tak brutální reality show Výměna manželek. Žádný rekord se ovšem u televizních obrazovek nekonal. S přehledem zvítězila repríza Četnických humoresek na ČT, která překonala hranici milionu diváků, zatímco Prima díky Krausovi dosáhla jen necelých 700 tisíc.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz