Jen počkej, zajíci! Fenomenální sovětský animovaný seriál, který byl hvězdou kin a dětských televizních programů v předlistopadových časech. Utkvěl v paměti několika generací. Tomuto seriálu je již víc než půl století!  1. ledna to bude přesně 54 let od jeho premiéry. Uvedení se dočkal celkem ve 102 zemí světa. Od 22. listopadu začne televize Prima vysílat tento kultovní seriál v rámci svého ranního pásma pro děti Primáček. Uvede celkem 16 dílů.

Jen počkej, zajíci!, FOTO: Distribuce FTV Prima

Zápletka je prostá. Zlý Vlk se snaží ulovit hodného Zajíce. Nikdy se mu to ale nepodaří! Jejich honičky probíhají v různých prostředích a kulisách, v nichž je sousta příležitostí pro vtipné gagy. Za seriálem Jen počkej, zajíci stojí režisér Vjačeslav Kotěnočkin a výtvarník Svetozar Rusakov, který prý našel reálný předobraz Vlka v jednom vojákovi, který ho za války v roce 1941 v Novosibirsku předběhl ve frontě na lístky do kina. „Byl to takový obyčejný chuligán, na kterého si v klidu troufnete. A vlk v našich příbězích byl totéž. Byl směšný, nikdy mu nevyšla ani jedna nástraha na zajíce. Ale možná proto byl tak sympatický. Zajíc byl spíš takový čestný pionýr, kterému jsem nikdy moc nefandil,“ přiznal Rusakov. A ruku na srdce, Zajícovi vlastně nefandila ani většina diváků.

Jen počkej, zajíci!, FOTO: Distribuce FTV Prima

Nejprve se vycházelo z toho, že film bude o lišce a myši. Nakonec ale tvůrci vybrali více „ruská“ zvířátka. Původně mělo jít o jediný film, nakonec se v letech 1968 až 1986 natočilo 16 dílů, později ještě několik dalších přibylo. Ovšem Vlk v nich ztratil něco ze svého gaunerství – nepije a nekouří. Diváci by jen těžko hledali retko v koutku jeho tlamy, které pro něj bylo tak typické. V nových dílech vlk už jen žvýká, aby dětem nešel špatným příkladem. Nové epizod se už ale u diváků velkého úspěchu nedočkaly.

Seriál Jen počkej, zající je ale zajímavý i další věcí. Byla v něm zhotovena pravděpodobně první selfie. A tou postavičkou, která vyfotila sama sebe, byl právě sám Vlk! Asi málokoho by při focení selfie fotek, které se staly samozřejmou součástí našich dnešních životů, napadlo, že mají prapůvod v animovaném sovětském seriálu z roku 1969!

Selfie vlka, Jen počkej, zajíci!, FOTO: Distribuce FTV Prima

Zdroje informací: FTV Prima

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA