Na obálku nejnovějšího vydání časopisu Entertainment Weekly se dostala Carol Danvers a.k.a. Captain Marvel a s tím i několik dalších prvních obrázků z chystaného filmu. Napůl člověk, napůl mimozemšťan z rasy Kree, vládnoucí super-schopnostmi, které by jí záviděl i kolega Superman od konkurenčního DC Comics. Poprvé jsme mohli vidět referenci na tuto budoucí hvězdu marveláckých filmů na konci Avengers: Infinity war, kdy se ji snažil v potitulkové scéně kontaktovat Nick Fury.

Captain Marvel bude prvním sólovým filmem Marvel Cinematic Universe s ženou v hlavní roli a zároveň úvodem k nejsilnějšímu hrdinovi, tedy hrdince, jakou kdy tento komiksový vesmír viděl. Důvěru ke ztvárnění nové ikony komiksových fans dostala Brie Larson (Kong: Ostrov lebek), režisérské taktovky se ujala rovněž žena, Anna Boden, ve spolupráci s Ryanem Fleckem.

Zdroj: Chuck Zlotnick/© Marvel Studios 2019

Film nečekaně vynechává tradiční šablonu příběhu vzniku superhrdinky a ukazuje nám Carol již se svými schopnostmi. Ta zanechá svého pozemského života, aby se připojila k elitnímu vojenskému týmu Starforce na planetě Hala. Jeho členy jsou Carol, Korath (Djimon Hounsou, kterého jsme mohli vidět již ve Strážcích galaxie) a Minn-Erva (Gemma Chan). Velitele týmu a mentora Carol si zahraje Jude Law.

Zdroj: Chuck Zlotnick/© Marvel Studios 2019

S rasou Kree se fanoušci MCU již setkali ve Strážcích galaxie a kromě už dříve zmíněné postavy Koratha se vrátí i Ronan. Ve Strážcích je Ronan vyděděnec s extrémistickými názory, ale tady je stále vysoce postaveným členem rasy Kree.

Zdroj: Chuck Zlotnick/© Marvel Studios 2019

Nebudou to však jediné návraty na scénu, uvidíme také Samuela L. Jacksona jako Nicka Furyho. Ne však v podobě, jaké ho známe dnes, ale jelikož se celý děj filmu odehrává v devadesátých letech minulého století, tento Nick bude obyčejným kancelářským agentem S.H.I.E.L.D. Bude také o hodně mladší, S.L. Jackson byl pro roli totiž digitálně upraven a také mu bude chybět klasická páska přes oko.

Zdroj: Chuck Zlotnick/© Marvel Studios 2019

Tak co na první obrázky říkáte? Nastartuje Captain Marvel novou éru hrdinů a hrdinek? Podle všeho to bude právě ona, kdo se spojí s Avengers a porazí Thanose díky svým nepřekonatelným schopnostem. Této blonďaté superhrdinky se v kinech dočkáme v březnu 2019. Na závěr připojujeme již zmíněnou obálku časopisu.

Zdroj: Michael Muller/© Marvel Studios 2019
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz