Debut v anglickém jazyce Lidský hlas (The Human Voice) španělského režiséra Pedra Almodóvara bude poprvé ukázán světu na zářijovém festivalu La Biennale v Benátkách. V hlavní roli 30minutového filmu se představí oscarová vítězka Tilda Swinton.

Organizátoři filmového festivalu La Biennale po oznámení letošního výběru přidávají další dva snímky. Jedna noc v Miami (One Night in Miami), celovečerní režisérský debut herečky Reginy King (Kdyby ulice Beale mohla mluvit, Nepřítel státu, Moderní Popelka), a Lidský hlas, anglicky mluvící debut Španěla Pedra Almodóvara. 

Almodóvar má na svém kontě čtyři oscarové nominace, vítězství za nejlepší cizojazyčný film si v roce 2000 odvezl domů za film Vše o mé matce a o tři roky později za nejlepší původní scénář k dramatu Mluv s ní. Několikrát spolupracoval s herci Antoniem Banderasem a Penélope Cruz. Tato trojice na loňském festivalu v Cannes představila film Bolest a sláva, který získal nominaci na ceny Akademie, BAFTA i Zlaté glóby. 

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Insta Almodóvar (@insta_almodovar) le

Lidský hlas je popisován jako „velmi volná adaptace divadelní hry Jeana Cocteau, o jejímž zfilmování snil Almodóvar roky“. Swinton ztvární ženu čekající na telefonát od milence, který ji opustil. Samotné natáčení, které začalo v polovině června, proběhlo v rekordním čase.

„Jsem moc rád, že se vracím zpátky do Benátek v tak speciálním roce, který zasáhl nevítaný host COVID-19. Vše bude jiné,“ řekl režisér při oznámení premiéry. Hlavní hrdinka filmu, Tilda Swinton, obdrží na festivalu Zlatého lva za celoživotní přínos kinematografii. Stejné pocty se dočkal Almodóvar v roce 2019.

Ředitel festivalu Alberto Barbera také vyjádřil radost z přidání krátkého filmu, který vznikl za bezprecedentních podmínek, do výběru: „Je mi potěšením a velkou ctí opět přivítat Pedra Almodóvara v Benátkách. Neexistuje lepší způsob, jak společně oslavit návrat k filmům než s jedním z nejlepších režisérů současnosti.“ Festival bude probíhat na ostrově Lido od 2. do 12. září.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par IndieWire (@indiewire) le

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz