Kanadský režisér Denis Villeneuve, který má na svém kontě snímky jako Zmizení (2013), Sicario: Nájemný vrah (2015), originální sci-fi Příchozí (2016) nebo pokračování antiutopického sci-fi dramatu Blade Runner 2049 (2017) pro nás koncem roku chystá další velkofilm. Nové zpracování knihy Franka Herberta Duna dorazí do našich kin 17. 12. 2020. 

Sci-fi román Franka Herberta byl v minulosti již několikrát adaptován. Nejznámější verzí je nejspíš vůbec první filmové zpracování této knihy, a to verze od režiséra Davida Lynche z roku 1984.

Universum Duny jsme mohli poté vidět ještě v několika seriálových zpracováních, ve kterých si zahráli i naši krajané. Od roku 2003 však zůstal vesmír Duny v podstatě nedotčený. Po dlouhých 17 letech od posledního zpracování se však můžeme těšit na další, zcel nové pojetí tohoto světa.

Režie se ujal talentovaný Denis Villeneuve, který má s velkofilmy dobrou zkušenost. Osobitý režisér, který stojí za několika znamenitými kousky, nezapře svůj filmový styl. Filmy kanadského režiséra bývají totiž melancholické a často skrývají daleko hlubší myšlenku, než se na první pohled může zdát.

To však neznamená, že se jedná o komorní dramata s prvky thrilleru. Denis Villeneuve je muž, který umí udělat velkolepou podívanou se seriózním kabátkem. Dobrým příkladem je toho pokračování kultovního snímku Blade Runner z roku 1982.

Pokračování vzniklo téměř 35 let po premiéře prvního dílu a přesto režisér dokázal věrně zreplikovat atmosféru post-apokalyptického světa, který před lety Ridley Scott přenesl na filmová plátna.

Snímek Duna (2020) se může pochlubit také svým bohatým hereckým obsazením. V hlavních rolích uvidíme např. dvě mladé hvězdy na vzestupu: Timothée Chalamet jako Paul Atreides a Zendaya jako Chani.

Dále se můžeme těšit na jména jako Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Javier Bardem, Charlotte Rampling, David Dastmalchian nebo Babs Olusanmokun.

Příběh se bude točit kolem rodu Atreidů a jeho sporu s nelítostným soupeřem zvaným jako Harkonneni. Do toho všeho samozřejmě zapadá písečná planeta Duna, na které je ubíjející sucho a nedostatek vody. Planeta se však může pochlubit vzácnou látkou, která má nevyčíslitelnou cenu a může zásadně ovlivnit chod celé galaxie.

Duna (2020) do našich míří letos na Vánoce, přesněji 17. 12. 2020. Na první oficiální fotky postav se můžete podívat níže.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz