Diváci televizní stanice AMC se mohou letos na jaře těšit na nový seriál The Terror. Historický thriller s hororovými prvky produkoval světoznámý režisér Ridley Scott. Dvoudílná premiéra v České republice a na Slovensku je plánovaná na 29. března ve 22:00. Diváci se mohou podívat na první fotografie a záběry ze seriálu.

Děj seriálu se odehrává v roce 1847, kdy polární výprava sira Johna Franklina při hledání takzvané severozápadní cesty beznadějně uvízne v arktickém polárním ledu. Námořníkům dvou sesterských lodí Britského královského námořnictva Erebus a Terror docházejí potraviny a většina jich onemocněla kurdějemi. Trpící posádku navíc pronásleduje neznámý, záhadný tvor vystupující z ledových hlubin. Co vše se může stát posádce, která se ocitne v úzkých a o přežití bojuje jak s přírodními živly, tak i sama mezi sebou?

Důležitou postavou příběhu je kapitán Francis Crozier. Skvělý námořník a ještě lepší kapitán, který však i kvůli svému irskému původu má dveře do nejvyšších míst Britského královského loďstva uzavřeny. Přetvářky, intriky a politikaření ho připravily o poslední iluze. Nalezne smysl života v nehostinném prostředí Arktidy?

První záběry ze seriálu: 

Hlavními výkonnými producenty seriálu jsou vedle Ridleyho Scotta – tvůrce hollywoodských blockbusterů jako Vetřelec nebo Blade Runner, také David Kaiganich (Pravdivý příběh, Oslněni sluncem) a Soo Hugh (The Whispers, The Killing). Na natáčení se podílela i další velká jména seriálového průmyslu jako David W. Zucker (Dobrá manželka, The Man in the High Castle), Alexandra Milchan (Vlk z Wall Street) a Guymon Casady (Hra o trůny, Steve Jobs).

I herecké obsazení je hvězdné. Hlavní roli kapitána lodi HMS Terror Francise Croziera obsadil Jared Harris (Šílenci z Manhattanu, Hranice nemožného). Mezi další herecké hvězdy, na které se mohou diváci těšit, patří Ciaran Hinds (Hra o trůny, Řím) jako Sir John Franklin; Paul Ready (Cuffs, Utopia) jako Henry Goodsir; Adam Nagaitis (Houdini a Doyle, Sufražetka) jako Cornelius Hickey  a Tobias Menzies (Outlander) v roli kapitána Jamese Fitzjamese.

Fotogalerie ze seriálu:

Seriál se natáčel v Maďarsku a je ve spolupráci s AMC produkován společnostmi Scott Free, Emjag Productions a Entertainment 360.

Výkonní producenti David Kajganich a Soo Hugh o seriálu The Terror:

“The Terror“ zachycuje výjimečné období dějin. Diváci v něm naleznou komplexní, lidsky pokřivené postavy, které v sobě mají neuhasitelný plamen lidskosti. Těšit se mohou i seriáloví fanoušci, kteří se rádi bojí. The Terror obsahuje řadu hororových prvků v neobvyklých, lidstvem dosud nedotčených končinách. Už se nemůžeme dočkat, až diváky do tohoto fascinujícího světa přeneseme.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz