Více než rok po první ohlášené premiéře zamíří k divákům na plátna kin komorní vztahové drama režisérky Miry Fornay Žáby bez jazyka. Psychologický snímek o různých podobách domácího násilí s Jaroslavem Pleslem a Reginou Rázlovou v hlavních rolích syna a matky získalo dvě nominace na Českého lva, a to v nejprestižnějších kategoriích nejlepší film a nejlepší režie.

Žáby bez jazyka tak přicházejí na filmové plátno s „koronavirovým“ zpožděním, podobně jako řada dalších snímků všech žánrů a proveniencí. Tvůrci a distributor snímku však věří, že diváci strádající nedobrovolnou kulturní abstinencí si najdou cestu i k náročnější a výlučnější filmové produkci, jakou stylově originální autorské dílo talentované filmařky Miry Fornay (Lištičky, Můj pes Killer) představuje.

Žáby bez jazyka, FOTO: Distribuce CinemArt

Mira Fornay v příběhu svého třetího celovečerního filmu rozehrává nebezpečné vztahové hry, které probíhají v jedné rodině a v průběhu jednoho dne. Jaroslav K. (Jaroslav Plesl) bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Jazmína Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Regina Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.

Tento film oceňované scenáristky a režisérky Miry Fornay vznikl v produkci Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem je slovenský Mirafox, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska, projekt podpořily Státní fond kinematografie ČR, Auduovizuálny fond SR, Fond EU Media development a Fond EURIMAGES.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR