Česká komedie Pupendo se odehrává v roce 1984 a byla natočena pod taktovkou režiséra Jana Hřebejka. Film má hvězdné herecké obsazení, objevili se v něm například Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Vilma Cibulková, Boleslav Polívka a další. Svou první a na dlouhou dobu i poslední roli si zde zahrál i Lukáš Baborský alias Matěj Mára. Co dnes tento bývalý dětský herec dělá?

Lukáš Baborský se narodil v roce 1987. Vyrůstal v Příbrami a od narození je neslyšící, což doktoři zjistili až kolem jeho druhého roku. Chodil do speciální mateřinky, pak i základní školy, odmaturoval na Speciální pedagogické škole v Hradci Králové a pak začal studovat na Masarykově univerzitě v Brně. Studia však zanechal a věnoval se ošetřovatelství zvířat.

K roli v Pupendu (2003) se dostal díky tomu, že na internát, kde během studií bydlel, přijeli pracovníci castingu. Po pár týdnech se Lukášovi ozvali a pozvali jej do Prahy, protože Janu Hřebejkovi se líbil a tak mu nabídl roli ve svém filmu. Poté další nabídky nepřicházely a až v roce 2012 se objevil v epizodní roli v seriálu Kriminálka Anděl.

Podle posledních dostupných informací se Lukáš stále živí jako ošetřovatel, již několik let pracuje v Zoologické zahradě Chleby. Práce se zvířaty je jeho celoživotní zálibou.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz