Muzikál z roku 2017, který byl na Zlatých glóbech nominován ve třech kategoriích: Nejlepší film – muzikál nebo komedie, Nejlepší herec – komedie nebo muzikál (Hugh Jackman) a Nejlepší originální píseň. Přičemž v poslední zmiňované kategorii zvítězil. 

Na počátku příběhu se setkáváme s malým Phineasem Taylorem Barnumem, synem chudého krejčího, který se i přes veškeré společenské rozdíly spřátelí s bohatou Charity. Ta je ovšem poslána do školy pro bohaté dívky. To zlomí Phineasovo srdce a navíc přijde další rána – chlapcův otec zemřel. I přes vzdálenost, která děti dělí, jsou ale stále v kontaktu, a to díky dopisům, které si navzájem píší. Nakonec přátelství přeroste v lásku a o pár let později si P. T. odvádí svou Charity od jejího otce.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/301717-nejvetsi-showman/galerie/?type=1

Postupně sledujeme, jak se P. T. snaží dostat posouvat k dokonalosti a pozdvihnout se na výši. Má dvě zdravé čiperné dcerky a milující manželku, ale pořád mu to není dost. A tak, když ho jednoho dne spolu s ostatními jeho spolupracovníky propustí z práce, rozhodne se, že odkoupí Dům kuriozit a začne podnikat.

Jedná se o budovu plnou voskových figurín a vycpaných zvířat a Barnum do toho investoval všechno, co měl. Jenže nikdo nemá zájem toto místo navštívit. Co teď? Nápad mu vnkukly jeho dvě dcery, když prohlásily, že by to chtělo i něco jiného. Něco živého.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/301717-nejvetsi-showman/galerie/strana-2/?type=1

A tak P. T. začíná najímat různé lidi. Lidi, kteří jsou něčím neobyčejní a dokonce jejich vlastní rodina se jich straní. A tak se tu setkáváme se ženou s plnovousem, nesmírně vysokým mužem, 23letým trpaslíkem a dalšími. K Barnumovi se také přidá Phillip Carly (Zac Efron) a stává se spoluvlastníkem společnosti.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/301717-nejvetsi-showman/galerie/?type=1

Ať už si kritici v novinách říkají, co chtějí, Barnumův Cirkus má velký úspěch. Lidé zkrátka chtějí vidět „zrůdy“, jak účinkujícím říkají. Přesto všechno se ale v New Yorku nachází i lidé, kterým Barnumovi zaměstnanci neskutečně vadí a neštítí se ani násilí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz