Román Stephena Kinga z roku 1983 Řbitov zvířátek, který nadchl generace zanícených čtenářů, je názorným příkladem spisovatelova daru spojit každodennost s nevšedností k vytvoření nadpřirozených thrillerů, které zkoumají naše nejtemnější nutkání.

Sága Creedovy rodiny je temné a děsivé podobenství o lásce a ztrátě z pera jednoho z nejpopulárnějších spisovatelů fikce v historii. Neutuchající popularita a nadčasové téma této knihy si žádaly nové zpracování. Podle filmových producentů bylo hlavní výzvou natočit film dostatečně věrný původnímu textu, aby uspokojil nostalgického fanouška, ale zároveň natolik nový, aby byl sám za sebe originálním thrillerem.

Řbitov zvířátek, FOTO: Cinemart

„Na Stephenu Kingovi jsem vyrostl,” říká producent Mark Vahradian. „Řbitov zviřátek byl jedním z mých oblíbených. Bylo to pro mě osobní, protože ve mně zanechalo nesmazatelný pocit. Je to o opravdovém lidském dramatu a rodinné tragédii – což je něco, čemu každý rozumí.”

Pro producenta Lorenza di Bonaventura to bylo již podruhé, kdy převáděl práci Stephena Kinga z papíru na plátno. Poprvé produkoval psychologický thriller 1408. „Jsem velkým fanouškem psychologických thrillerů a Řbitov zviřátek je emocionální příběh, který zkoumá hlubší témata toho, jak zpracováváme smrt a zármutek.”

Horor Řbitov zviřátek je natočen podle hororové novely Stephena Kinga. Film sleduje osud doktora Louise Creeda (Jason Clarke), který se přestěhoval se svou ženou Rachel (Amy Seimetz) a dvěma malými dětmi z Bostonu do venkovského Maine, a který nachází hluboko v lese poblíž jejich nového domu skryté záhadné pohřebiště. Poté, co rodinu zasáhne tragédie, se Louis obrací na svého neobyčejného souseda, Juda Crandalla (John Lithgow), čímž odstartovává nebezpečnou řadu příhod, které odhalují nevyzpytatelné zlo s hororovými následky.

Řbitov zvířátek, FOTO: Cinemart

Řbitov zviřátek režíroval Kevin Kölsch a Dennis Widmyer (Cena za slávu); scénář Jeff Buhler (Potomek) a příběhem od Matta Greenberga. Film je natočen na motivy románu Stephena Kinga (To, Osvícení). V hlavních rolích Jason Clarke (První člověk, Chappaquiddick), Amy Seimetz (Já, společnice, A Horrible Way to Die), Jeté Laurence (Takoví normální Američané, Sněhulák), Hugo Lavoie, Lucas Lavoie a John Lithgow (Takoví normální mimozemšťané, The Crown).

V kinech od: 11.4.2019 (Cinemart)
Přístupnost: mládeži do 15 let nepřístupný
Žánr: horor
Verze: anglicky s českými titulky
Stopáž: 101 minut
Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, 7.1
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz