The Grudge, stejně jako Ring nebo Dark Water patří mezi uznávané klasiky japonské hororové scény, které získaly své americké remaky. Japonská verze Nenávisti se objevila v roce 2002. V roce 2004 se pod taktovkou stejného režiséra (Takashi Shimizu) zrodil americký remake, ve kterém si zahrála hvězda Buffy the Vampire Slayer, Sarah Michelle Geller, jež představovala zdravotní sestru ohroženou nadpřirozeným prokletím. Roky běží a nastal čas Nenávist opět probudit k životu.

 

Příběh je založen na prokletí, které se zrodilo z násilné smrti. „Nenávist“ je obvykle připoutána k místu, kde k onomu hrůznému činu došlo. Každý, kdo s kletbou přijde do styku, zemře.

Bloody Disgusting

A tak se společnost Sony Pictures Worldwide Acquisitions společně s Ghost House a Good Universe rozhodla k rebootu, díky kterému by mohla konkurovat kolébce hororů Blumhouse Productions.

Režie se chopil Nicolas Pesce (The Eyes of My Mother). Scénář mají na starosti Jeff Buhler (Nakažení smrtí, Nightflyers) a Takashi Shimizu, režisér a scénárista původní The Grudge a jejích pokračování.

Hlavní ženské role se ujme Andrea Riseborough (Waco, Black Mirror), která ztvární detektiva a současně svobodnou matku.

GotCeleb

Další známou tváří je John Cho. John má za sebou bohaté herecké zkušenosti a to nejen co se týče komedie (Prci, Prci, Prcičky, Zahulíme, uvidíme), ale také na poli sci-fi (Star Trek, Total Recal) a v současné době se potýká s temným světem vymítače ďábla v seriálu The Exorcist.

THE EXORCIST: John Cho in the „Janus“ season premiere episode of THE EXORCIST airing Friday, Sept. 29 (9:00-10:00 PM ET/PT) on FOX. ©Fox Broadcasting Co. Cr: Sergei Bachlakov/FOX

V další mužské roli se objeví Demián Bichir, kterého již brzy budete moci sledovat ve spin-offu Conjuring – The Nun, kde vystupuje jako kněz.

Interview Magazine

A v neposlední řadě se k týmu přidala pro milovníky duchařin nechvalně známá Lin Shaye. Podrobnosti o její postavě doposud nejsou známy. Navzdory její dlouhé a bohaté kariéře v komediálních (Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Plnou parou vzad) a dramatických rolích (Je to i můj život) se objevila i v mnoha hororých filmech (Noční můra v Elm Street, Ouija a v sérii Insidious, kde jakožto parapsycholožka bojuje s temnými silami zla.)

Lin Shaye stars in a scene from the movie „Insidious: The Last Key.“ The Catholic News Service classification is A-III — adults. The Motion Picture Association of America rating is PG-13 — parents strongly cautioned. Some material may be inappropriate for children under 13. (CNS photo/Universal) See MOVIE-REVIEW-INSIDIOUS Jan. 5, 2018.

Producent Sam Raimi uvedl, že scénář Nicolase Pesceho bude „neúprosná, vzrušující, nadpřirozená jízda, která prozkoumá hrůzy amerického předměstí“. To naznačuje, že se divákům nabídne odlišný pohled na příběh, než který se představil v roce 2004. Což je něco, co The Grudge potřebuje. Podstatnou částí hororových filmů je moment překvapení a u již známých příběhů, které mají více pokračování a to ve dvou různých zemích, je obtížnější někoho šokovat.

Doufejme, že tvůrci během natáčení, které započne na začátku května, budou oplývat dostatečným množstvím inspirace a dají tak vzniknout nové, lepší a děsivější Nenávisti.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz