Představte si, že bohové jsou skuteční. Žijí tam, kde v ně lidé věří a uctívají je a protože Amerika je plná přistěhovalců, bok po boku tam vedle sebe žijí bohové různých kultur. Lidé ovšem na své staré bohy zapomínají, a tak božstva živoří na okraji společnosti. To ještě není to nejhorší, začínají totiž vznikat noví bohové, kteří ukrajují z již malé moci starých bohů. V roce 2017 byl podle knihy natočen stejnojmenný seriál.

Autor: Neil Gaiman
Žánr: fantasy
Nakladatelství: Polaris

Hlavní hrdina knihy Stín není zrovna velký slušňák. Však se s ním také poprvé setkáváme ve vězení, ze kterého má být ale již brzy propuštěn. Už se nemůže dočkat, až si dá pořádnou koupel ve vaně, přečte si noviny a obejme svou manželku Lauru. To se ovšem nemá stát a Stínova manželka umírá při autonehodě před Stínovým propuštěním. To samo o sobě by bylo dost bolestivé, Stín navíc ale zjistí, že při té nehodě přišel i o svého nejlepšího přítele a zaměstnavatele v jedné osobě… se kterým ho Laura podváděla.

 Po tomhle zjištění je Stín mírně řečeno vykolejený, ztracený a neví, co si počít se svým životem dál. Pak ale potká pana Středu, či spíše Wednesday, nebo ještě lépe Wotana, a vlastně Ódina a začíná pro něj pracovat.

Kromě Ódina se zde můžete těšit na spoustu starých bohů, ať už na Lokiho, Černoboga, Ibisem, Kálí a další. Zároveň tu jsou ale i noví bohové, bohové kasína, televize a techniky. Schyluje se k bouři, k velké bitvě, při které se rozhodne, kdo přežije a kdo naopak zanikne. A Stín se ocitne uprostřed dění.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz