Coco je americký animovaný film pro děti pocházející z dílny umělců z Pixaru. Získal několik ocenění, přičemž čtenáře by nejvíce mohl zajímat Oskar za kategorii Nejlepší animovaný film z roku 2018.

Náš hrdina Miguel miluje hudbu a jednou by se chtěl stát slavným kytaristou stejně jako jeho velký idol Ernesto De La Cruz. Má to ale jeden háček – celá jeho rodina hudbu nenávidí a všichni její členové od Miguela očekávají, že bude pokračovat v tradici a vstoupí do rodinného podniku na šití bot.

Zdroj: https://www.pixar.com/feature-films/coco/#coco-main

Chlapec se ale nevzdává a když se dozví, že v den Svátku mrtvých se koná soutěž talentů, rozhodne se, že se vykrade z domu a soutěže se zúčastní. Je však chycen svou babičkou, která mu, když zjistí, že Miguel dává hudbě přednost před rodinou, ve vzteku kytaru rozbije.

Miguel rozzlobeně utíká a stále se snaží soutěžit. Dozví se ale, že na to, aby se mohl zapsat, musí vlastnit kytaru. A protože ta jeho leží rozmlácená na kousky u něj doma, musí si opatřit jinou. Vkrade se tedy k památníku Ernesta De La Cruze, kde je i mistrova slavná kytara, kterou si Miguel propůjčí.

Jenže co se nestane – chlapec se kouzlem ocitne v Říši mrtvých, kde se setkává s mrtvými členy své rodiny. Miguel se musí dostat zpět před rozbřeskem, protože jinak by v Říši mrtvých musel zůstat navždy. Jedinou možností, jak toho docílit je dostat požehnání od své rodiny. Jenže co dělat, když ta je ochotná to mu požehnání dát jen za té podmínky, že už nikdy nebude hrát?

Zdroj: https://www.pixar.com/feature-films/coco/#coco-main

Tohle se snaží vyřešit společně se svým věrným a poněkud přitroublým psím kamarádem Dantem a veselým kostlivcem Héctorem.

Oficiální trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz