Film Emma nepatří zrovna mezi ty nejnovější kousky, však také vyšel již v roce 1996. Její předloha je ale ještě mnohem starší, původní autorkou tohoto milého příběhu není totiž nikdo jiný než Jane Austenová, která je známa především svou knihou Pýcha a předsudek.

Hlavní postavou filmu je Emma (Gwyneth Paltrow), podle které se snímek i jmenuje. Jedná se o krásnou, duchaplnou a inteligentní mladou dívku, která pochází, stejně jako všechny jiné postavy, které vzešly z pera Jane Austenové, z bohatší anglické vrstvy.

www.rottentomatoes.com

Emma se považuje za skvělou dohazovačku, a tak se rozhodne najít vhodného manžela pro svou přítelkyni Harrietu. A čím bude onen šťastlivec bohatší, tím lépe. Emma záměrně přehlíží fakt, že do Harriety je již bláznivě zamilovaný mladý farmář, a snaží se dát Harriet dohromady s bohatším reverendem Eltonem.

www.rottentomatoes.com

Věci samozřejmě nejdou podle plánu a spousta se toho pokazí. Emma se ale odmítá vzdát a vytrvale hledá protějšek pro svou přítelkyni, nehledě na to, že ji od toho její přítel pan Knightley (Jeremy Northam) neustále odrazuje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz