Nové animované dobrodružství našich nejoblíbenějších Galů, kteří musejí stále odolávat útokům Římanů, je zde. S čím se potýkají tentokrát?

Film se točí kolem Panoramixe, který se poprvé v životě zranil, a tak se rozhodne najít si nástupce, kterému sdělí recept na bájný kouzelný lektvar, který již léta pomáhá Panoramixově vesnici přežívat útoky Římanů pod velením Césara.  Toho se rozhodne zneužít zlý Sulfurix, který má s druidy a Panoramixem nevyřízené účty. Chce získat recept lektvaru a prodat ho Římanům. Panoramix v doprovodu silných Galů se tak vydává na dlouhou cestu po vesnicích s adepty na jeho nástupce. Podaří se mu najít vhodného kandidáta? Co se stane, když je vesnice ponechána bez bojovníků a s omezeným množstvím kouzelného lektvaru?

www.bioscop.cz

Film je příjemným oddychem, ale i zábavnou rodinnou komedií, u které nemusíte příliš přemýšlet a můžete si ji prostě užít. Postavy jsou skvěle zpracované a můžete se těšit na známého a odvážného Asterixe, hloupého jedlíka Obelixe a další Galy, které znáte z ostatních filmů.

Na filmu se mi líbí, jak odhaluje něco více o druidech a dozvěděl jsem se tak věci, jako jsou jejich pravidla a způsob života, které jsem nevěděl. Díky přítomnosti mnoha druidů se jmény, jako jsou například Antibiotix, Magnetix, nebo Fantasmagorix si film ještě více užijete. Příběh byl zpracován na jedničku, a přesto, že je snímek určený především pro dětské diváky, dospělý se nudit nebude a také se zasměje.

Animace a efekty byly velice povedené a napohled dobře zpracované, společně s hudbou tak dobře doplňovaly atmosféru. Celkově film hodnotím kladně a doporučuji si udělat chvíli a zajít na něj. Jediná škoda je délka filmu, 85 minut, protože by se z příběhu dalo dostat více.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru jde do kin již zítra, 20. prosince, takže jestli máte rádi oddychovou komedii, nebo příběhy Asterixe a Obelixe, neuděláte tímto filmem chybu. Při čekání se zatím můžete podívat na trailer:

-reklama-