Do našich kin nedávno vstoupil další hororový snímek ze světa V zajetí démonů, tentokrát se jednalo o démonickou Sestru (The Nun). V pořadí již v pátém snímku z této hororové série se podíváme do tajuplného opatství v Rumunsku, kde jedna z místních jeptišek spáchala sebevraždu. Vatikán jako odpověď na tento čin posílá kněze a novicku, aby situaci v klášteře prověřili. Jak se horror o démonické jeptišce povedl? Stojí film za návštěvu kina? Na to vám odpoví recenze níže.

Předem bych rád upozornil, že snímek hodnotím na základě několika bodů, které si rozebereme níže. Shrnutí všech bodů a stručnou recenzi, naleznete na konci. Dále podotýkám, že recenze nevyzrazuje zápletku ani jiné důležité filmové momenty.

5. PŘÍBĚH

OrtaKoltuk

Ze všeho nejdříve se podíváme na příběh. Z toho, co lze zjistit bez zhlédnutí filmu víme, že se děj odehrává v 50. let minulého století na jednom z opatství v tajuplném Rumunsku. Snímek Sestra (The Nun) je jedním ze snímků ze série V zajetí démonů, který je děsivý pouhým prostředím, ve kterém se odehrává.

Příběh filmu jde pěkně chronologicky s tím, že občas se dočkáme i kratších retrospektivních prvků, které nás mají spíše zmást a vyděsit než posunout o něco dále ve vyprávění. Co se zápletky filmu týče, nečekejte nic převratného. Snímek obsahuje několik překvapivých momentů, avšak příběh jako takový je poměrně jednoduchý.

K příběhu bych měl snad jedinou výtku, a to tu, že je mnohdy vypravován až zbytečně rychlým tempem. U jiných snímků z tohoto universa bývá zvykem jakési seznámení s postavami. Nenechte se zmást, ani u Sestry (The Nun) tomu není jinak, nicméně mi přišly tyto scény krapet uspěchané, přičemž stopáž filmu činí 96 minut, tudíž by scény, ve kterých bychom o něco více poznali naše hrdiny, nebyly vůbec na škodu.

4. HERECKÉ OBSAZENÍ A VÝKONY

Nexter.org

Osobně patřím k téže skupině lidí, kterou na filmu Sestra (The Nun) zaujalo už pouhé herecké obsazení, a to především hlavní představitelky, kterou je Taissa Farmiga, která ztvárnila postavu novicky jménem Irene. Za zmínku však také samozřejmě stojí i Demián Bichir (otec Burke), Jonas Bloquet (Frenchie) a také žena, bez které bychom se nikdy nedočkali démonické jeptišky, Bonnie Aarons (Jeptiška/Valak). Z mého pohledu se všichni velmi snaží a na rozdíl od první Annabelle jsem zde měl z hereckých výkonů dobrý pocit.

3. HUDBA A VIZUÁLNÍ STRÁNKA 

hdqwalls.com

Co se hudební a vizuální stránky filmu týče, nemohu rovněž téměř nic vytknout. Hudba u snímku funguje stejně jako u ostatních filmů ze série V zajetí démonů. I na hudbě lze poznat, že se jedná o další snímek z této hororové série, jelikož zde slyšíme několik povědomých kousků, které jsme zaslechli už ve filmu V zajetí démonů 2.

Vizuální stránka filmu je velmi pěkná. Rumunská krajina je zachycena opravdu skvěle a plní svou tajuplnou úlohu. CGI efekty snímku jsou dle mého názoru na stejné úrovni jako u jiných snímků z této série, tudíž ani zde nemohu nic vytknout. Nemusíte se tedy bát, démon Valak působí stejně děsivě jako v předchozích filmech.

2. JAK FILM ZAPADÁ DO SVĚTA V ZAJETÍ DÉMONŮ?

wendylovesjesus.wordpress.com

Myslím, že tento bod je důležitý, jelikož film Sestra (The Nun) je snad nejočekávanějším snímkem ze světa V zajetí démonů. Snímek vznikl pochopitelně kvůli vystoupení démona Valaka v druhém pokračování V zajetí démonů, kde sklidil velmi pozitivní ohlasy na základě, kterých se později rozhodl James Wan natočit samostatný film.

V druhém pokračování Annabelle jsme mohli vidět jednu z řádových sester, která nám prozradí, že působila v Rumunsku, odkud si také odvezla jednu fotku. Na fotce můžeme vidět v pozadí právě démonickou jeptišku. Stejnou fotku jsme mohli vidět i přímo ve filmu Sestra (The Nun), v ubytování sestry Irene a otce Burkea.

Mnoho skrytých detailů obsahoval i samotný snímek, např. SPZ nákladního auta v rumunské vesnici, na které bylo skryto jméno démona – Valak. Nicméně když opomeneme tyto detaily, zjistíme, že snímek se odehrává 19 let před událostmi filmu V zajetí démonů.

Následující odstavec obsahuje vyzrazení zápletky.

Bloody Disgusting

Na konci filmu se dovídáme, podobně jako tomu bylo u druhé Annabelle, hlavní návaznost na svět V zajetí démonů, ale taky to, jak se démon Valak dostal až k Warrenovým. I když to tak na konci filmu vypadá, tak démon Valak nebyl zahnán zpět do pekel ba naopak, dostal se ven z opatství. Démon totiž posedl tzv. Frenchieho, mladíka žijícího ve vesnici nedaleko opatství, jehož pravé jméno zní Maurice, a právě díky němu se dostal za hranice Rumunska, kde později narazil na Warrenovi a konfrontoval Lorraine.

1. SHRNUTÍ

natemat.pl

Pokud se rádi bojíte a od hororů si slibujete především pocit čiré hrůzy, nemyslím si, že by vás Sestra (The Nun) zklamala. Film má sice jednoduchý příběh, ale zato hororovou atmosféru, což je u tohoto žánru velmi důležité. Zasazení do světa V zajetí démonů není vůbec špatné, avšak mohlo být lepší. Pokud dokáže překousnout několik momentů, nad kterými mnohým zůstává hlava stát, snímek vás nezklame. Patříte-li však k náročnějším divákům a od hororů očekáváte opravdu mnoho, návštěvu kina nedoporučuji. V opačném případě je návštěva kina namístě.

Tohle bylo z recenze na hororový snímek Sestra (The Nun) vše. Viděli jste již nejnovější kapitolu světa V zajetí démonů? Jak se vám film líbil? Napište nám váš názor do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka!

HODNOCENÍ
PŘÍBĚH
65 %
HUDBA
70 %
HERECKÉ OBSAZENÍ A VÝKONY
80 %
VIZUÁLNÍ STRÁNKA
80 %
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.