Po dlouhých deseti letech čekání se všichni fanoušci neotřelé zombie komedie dočkali. Pokračování je tady v plné sestavě. Zombieland sklidil v roce 2009 velmi pozitivní ohlasy, ostatně proto také nedlouho poté fanoušci křičeli po pokračování. Namísto dvojky však přišla méně úspěšná seriálová verze, která mimo jiné měla zcela jiné herecké obsazení. Nyní tu však máme druhý díl s našimi oblíbenými hrdiny. Je Zombieland: Rána jistoty opravdu pokračování, po kterém všichni tak dlouho toužili?

Pokračování Zombielandu si vzal na starosti opět Ruben Fleischer, který nám přinesl i první díl. Režisér filmů Venom (2018) a Gangster Squad – Lovci mafie (2013) odvedl dobrou práci i napodruhé, a to i navzdory dlouholeté mezeře.

Filmu nechybí jeho hlavní atrakce, kterou jsou hlavní hrdinové a jejich neotřelý humor. Po deseti letech tak na scéně vidíme opět Tallahasseeho, Columbuse, Wichitu a Little Rock. Herecká sestava u hlavní čtveřice zůstala stejná, tedy Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone a v neposlední řadě také Abigail Breslin.

Nově vidíme také Zoey Deutch jako upovídanou Madison, Avana Jogia jako pacifistu Berkeleyho a Rosario Dawson jako půvabnou Nevadu. Nováčkům nedělalo problém udržet tempo se starou partou, která perlila jednu hlášku za druhou.

Akce je ve filmu habaděj, nemusíte se tedy bát, že byste se nudili. Vše navíc prolínají humorné scény, u kterých se opravdu nasmějete. Pokud se vám humor prvního filmu líbil, druhý díl vás rozhodně nezklame.

Když už je řeč o akčních scénách, tak je nutno zmínit, že pokračování je daleko „větší“. Vidíme zde více výbuchů, pozoruhodná zombie zabití roku a další velkolepé scény. Možná si řeknete, že to už je trochu moc. U filmu tohoto typu to však není na škodu.

FOTO: reprofoto YouTube

Snímek nabízí i několik kulturních referencí. Jednou z těch zajímavějších je např. komiks The Walking Dead, který si čte Columbus. Ještě lepší je pak jeho komentář k této komiksové sérii.

Pokud vás zajímá, zdali má druhý díl Zombielandu nějaký děj, tak ano. Film skutečně není jen prázdná schránka vyplněná nejrůznějšími vtípky. Příběh se točí kolem dospívající Little Rock, která se rozhodne vzít do zaječích a zkusit si život na vlastní pěst. To se však nelíbí zbytku skupiny, a proto se ji vydají hledat. Začíná tak další jízda napříč celým Zombielandem plná dobrodružství, humoru, ale především nových, vyvinutých a smrtelně nebezpečných zombie.

Stojí tedy film za návštěvu kina?

Pro příznivce prvního dílu a nedočkavce dílu druhého, rozhodně ano. Zombieland: Rána jistoty je bezpochyby výborné pokračování, na které fanoušci čekali dlouhých deset let. Film pobaví téměř každého, komu nevadí tento nezvyklý humor.

Pakliže se rozhodne snímek v kině navštívit, doporučuji neodcházet hned jak začnou běžet závěrečné titulky. Film má podtitulkovou scénu, ve které vidíme jedno významné cameo, které stojí opravdu za to.

Navštívili jste již nové pokračování Zombielandu? Co na něj říkáte? Dejte nám vědět váš názor dolů do komentářů!

-reklama-
HODNOCENÍ
Příběh
Herecké obsazení a výkony
Hudba
Vizuální stránka
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Pravidelný návštěvník NDB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.