Všem klukům, které jsem milovala je první díl trilogie. Kniha byla v České republice vydána nakladatelstvím CooBoo v roce 2015 a okamžitě zaznamenala velký úspěch, hlavně mezi dívčím čtenářstvem. Podle série by měl vyjít film, který si vzal na starost Netflix a dočkat bychom se ho měli v létě.

Lara Jean ve svém krátkém životě milovala pět kluků. Každému z nich napsala milostný dopis, ve kterém ze sebe vypustila veškeré pocity a myšlenky. Dopisy sloužily k tomu, aby se zbavila své zamilovanosti a ona žádný nikdy neposlala.

Všechny dopisy schovává do krabice na klobouky, kterou jí věnovala její zesnulá maminka. Jedním z chlapců, kterým napsala dopis, byl i Josh, ten se ale zamiloval do starší sestry Lary Jean Margot a dali se dohromady.

Již v prvních kapitolách ale Margot odjíždí na vysokou školu do Skotska, což je pro ni zásadní důvod, aby se s Joshem rozešla. Nechce být jednou z těch uplakaných dívek na koleji, kterým se stýská. Po Margotině odjezdu Lara Jean zjistí, že její dopisy z krabice zmizely a někdo je odeslal jejich pravým adresátům.

Hlavním problémem je Josh. S Larou Jean si byl opravdu hodně blízký a byla to jeho velmi dobrá kamarádka, jejich vztah se ale změní, když se dozví, že do něj byla zamilovaná ještě, než začal chodit s Margot. A co kdyby se dozvěděl, že k němu stále chová vřelé city?

Lara Jean se proto začne Joshovi vyhýbat, což není zrovna snadné, zvlášť když je to její soused a její otec ho má rád skoro jako vlastního syna. Čemu ale Lara Jean unikat nemůže jsou její nové povinnosti velké sestry. Od té doby co Margot odjela do Skotska je na Laře Jean, aby se starala o jídlo, vozila svou mladší sestru Kitty do školy a dělala zkrátka všechno, co je potřeba. Ne vždy se jí to ale daří.

Aby vyřešila svůj problém s Joshem, dohodne se s Peterem Kavinským, který také obdržel její zamilovaný dopis, že spolu budou naoko chodit, z čehož budou mít oba dva užitek. Ona nebude muset čelit svým citům k Joshovi a on vytře zrak své bývalé partnerce Gen. Zpočátku s Peterem moc dobře nevychází, později si ale začne Lara Jean znovu uvědomovat, čím ji Peter kdysi tak uchvátil…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz