Další roční čekání je u konce. Nová řada American Horror Story je venku! Podtitul Apocalypse nás zavede do budoucnosti, konkrétně tedy 18 měsíců. Sledujeme antiutopickou budoucnost, kde je svět zničen nukleárními střelami a pouze vybrání jedinci mají možnost, ukrýt se v podzemním zařízení zvaném jako Outpost 3. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, to vše naleznete v naší rekapitulaci.

4. ÚVODNÍ TITULKY

Jednou z nejdůležitějších věcí každé série bývá úvodní část každé epizody, ve které vidíme úvodní titulky. Výjimkou byla pouze 6. série, kde byly titulky pouze na konci. Nicméně letos jsme se naštěstí dočkali nového tzv. intra, které je kombinací několika předchozích, což je další známka crossoveru, který nás v osmé řadě čeká.

Od čtvrté řady bývá pravidlem, že se znělka úvodních titulků mění podle tématu dané série. Stejnou znělku měly pouze první tři série, z nichž dvě se dočkají letos crossoveru. Jedná se o první (Murder House) a třetí (Coven) řadu. Pokud se na úvodní titulky osmé řady podíváme detailněji, můžeme si povšimnout stejných záběrů, které byly použity již dříve pro úvodní titulky první a třetí řady. Dokonce ani znělka se letos nedočkala žádné změny, jelikož, jak jsem zmínil již výše, první a třetí řada nemají pozměněnou znělku.

3. NÁVRATY STARÝCH ZNÁMÝCH TVÁŘÍ

americanhorrorstory.wikia.com

Osmá řada je ve znamení crossoveru, který je cítit opravdu všude. Díky crossoveru můžeme zaznamenat i velké množství návratů starých známých tváří. Kromě klasické sestavy se po roční absenci vrátila Kathy Bates coby Miriam Mead a po více jak třech letech jsme měli možnost opět spatřit Eriku Ervin, kterou známe ze čtvrté řady jako Amazon Eve. V nastávajících epizodách se můžeme těšit na obsazení první a třetí řady. Sarah Paulson a Evan Peters si v této řadě opět zahrají více rolí.

2. NĚCO MÁLO K PŘÍBĚHU

horror.blognook.com

Úvodní epizoda nové série částečně nastínila i atmosféru a směr, jakým se bude příběh ubírat. Hned v první řadě nám byla představeno velké množství postav, které v osmé řadě pravděpodobně sehrají důležitou roli. Podobně jako Vesmír začal Velkým třeskem, tak nová řada American Horror Story začala zase koncem světa.

V prvních minutách sledujeme, jak se lidstvo, rozmazlené moderní dobou, stává obětmi vlastní zkázy. Hrozba jaderných zbraní se stává realitou. Rakety jsou vypuštěny a civilizace jako taková rychle zaniká. Přežijí jen vybraní jedinci se speciální DNA a ti, kteří mají dostatek peněz na to, aby si mohli dovolit místo v jednom ze speciálních bunkrů.

giphy.com

Outpost 3, místo, ve kterém se naši hlavní hrdinové ukrývají, nepůsobí však jako jaderný kryt. Místo na první pohled připomíná spíše dům hraběte Drákuly než moderní bunkr, který chrání lidi před radiací. Svíčky, staré šaty, revolvery a spousta dalších prvků, díky kterým nová řada chytá děsivou, tajuplnou atmosféru.

V samém finále epizody vidíme hned první postavu, kterou jsme mohli vidět již v první řadě. Nenechte se zmást, Michael Langdon byl tehdy ještě pouhý chlapec, zatímco nyní je z něj dospělý muž, který, jak se zdá, je vysoce postaveným. Nepochybně si vzpomínáte, že Michael je vlastně antikrist, tudíž bude vskutku zajímavé, sledovat jeho počínaní.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

giphy.com

-V Outpostu 3 jsou dva druhy lidí.

  • Prvními jsou tzv. Fialoví: vybraní jedinci s výjimečnou DNA a ti, jenž měli dostatek peněz, aby si místo v bunkru koupili. Tito lidé nosí fialové oblečení.
  • Druhými jsou tzv. Šedí: prostí lidé, kteří nejsou ničím výjimeční, avšak mají tu čest v bunkru být. Jejich úkolem je sloužit Fialovým. Tito lidé nosí šedé oblečení.

Wilhemina Venable (Sarah Paulson) a Miriam Mead (Kathy Bates) nepatří k „výjimečným“ lidem. Podle pravidel by se měly řadit do skupiny Šedých.

Outpost 3 původně sloužil jako jakási škola pro nadané mladé gentlemany. Zatím nebylo blíže specifikované, proč a jak škola přestala fungovat. Je však pravděpodobné, že se jednalo o podobnou školu jako jsme mohli vidět ve třetí řadě (AHS: Coven).

-Při příjezdu postavy Michaela Langdona slyšíme v pozadí písničku „Tonight You Belong to Me,“ což je stejná písnička, kterou jsme mohli slyšet v první řadě seriálu, když jsme viděli poprvé antikrista na scéně.

Trojčíslí 666, které viděl Timothy napsané na zrcadle pravděpodobně symbolizovalo příjezd antikristaMichaela Langdona.

Emma Roberts a Cheyenne Jackson jsou napsaní v úvodních titulcích, nicméně v epizodě nevystupují.

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Jak se vám líbila první epizoda 8. série? Co říkáte na nové charaktery? Jaké jsou vaše očekávání od nové série? Napište nám váš názor do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka.