Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Ceny Anděl byly slavnostně předány. Asi nemá smysl opakovat všechny výsledky, ty se můžete dozvědět na mnoha dalších webech. My se raději poohlédneme do zákulisí a připomeneme nejzajímavější momenty.

Letošní předávání bylo z velké části vzpomínkovým. Takřka ústředním tématem napříč celým večerem bylo připomenutí si tragicky zemřelého muzikanta Davida Stypky. Tento umělec a skupina Bandjeez, která s ním hrála, si odnesli nejvíce cen a získali i standing

ovation. Nezapomnělo se ovšem ani na další hudební osobnost, která nás nedávno opustila. Miroslav Žbirka rovněž odešel zpívat pánu bohu, a tak i on se dočkal velkých ovací.

Ale nyní už raději pojďme k veselejším věcem. Oproti minulým ročníkům pompéznost této hudební události opět stoupla. Tentokrát jsme se přesunuli do důstojného prostoru Veletržního paláce. Moderátorského žezla se chopil český bavič a youtuber Martin „Mikýř“ Mikyska. Pro mnohé méně známý pán z této práce nakonec vyšel se ctí.

Ještě před započetím vysílání byly hudební hosté očekáváni mnoha fotografy na červeném koberci, který se vinul od dveří směrem do foyer. Většina z nich s ochotou pózovala, je to vlastně tak nějak součást jejich práce. Po krátkém přivítání se se známými mohla slavnost začít.

Celý přímý přenos odvysílala Česká televize. Na obrazovkách samozřejmě není vidět pozadí samotné akce. V sále bylo hned několik obrovských videokamer, včetně jedné na dlouhém jeřábu. Vedle důstojného pódia visely dvě světelné kostky, na kterých byl promítán obraz. Občasně byly použity lasery, při kapelách do vzduchu plápolal oheň.

I zvuk byl v sále parádní. Všichni si užívali písničky Pokáče, Ewy Farné, Smacka nebo kapely Mirai. Nakonec samozřejmě nemohli chybět Bandjeez s Kateřinou Marií Tichou.

Došlo i na několik netradičních momentů. Moderátor si společně s Jordanem Hajem udělali srandu z nechvalně proslulého výstupu Chrise Rocka a Willa Smithe. Tentokrát to jen místo facky skončilo pusou.

Kapela Sněť odmítla převzít Anděla kvůli své nenávisti Osy, která byla jedním z partnerů večera. A novým členem Síně Slávy se stal Jaroslav Uhlíř. Zaslouženě, ale projev jeho manželky byl trochu nudný a postupem času lehce ubíjející. 

Na mnoha stolech jsme mohli vidět catering, ostatně i na něj museli mít pořadatelé hodně slušný rozpočet. Po konci vysílání se samozřejmě neskončilo, ale pokračovalo se na afterparty. Ta se odehrávala hned v několika místnostech. Během toho se ovšem výherci cen fotili se svými novými trofejemi.

Všichni, kdo byli na místě musejí uznat, že tohle byla skutečná oslava hudby. Možná zbytečně okázalá a drahá na dnešní dobu, řekli by mnozí ostatní. Zároveň ovšem pořadatelé touto akcí dokazující, že stále jsou tu i krásné věci, které nás dokáží povzbudit na mysli. A hudba společně s filmem k nim jednoznačně patří.

Určitě se podívejte i na fotografie v naší galerii, na kterých můžete zhlédnout nejen samotné umělce, ale i prostředí či již zmíněnou natáčecí techniku.

VÝSLEDKY

SÍŇ SLÁVY – Jaroslav Uhlíř
ALBUM – David Stypka & Bandjeez – Dýchej
SKLADBA – David Stypka & Bandjeez – Farmářům
SKUPINA – Mirai – Maneki Neko
SÓLOVÁ INTERPRETKA – Ewa Farna – Umami
SÓLOVÝ INTERPRET – David Stypka – Dýchej
OBJEV – Annabelle – Runnin’ Out Of F* Time
VIDEOKLIP – Annet X – Bylo nebylo (režie Jaroslav Moravec)
SLOVENSKÉ ALBUM – Lash & Grey – Blossoms of Your World
ALTERNATIVA A ELEKTRONIKA – Amelie Siba – Love Cowboys
FOLK – Vladimír Mišík – Noční obraz
JAZZ – Nikol Bóková – Prometheus
KLASIKA – Ivo Kahánek – Antonín Dvořák: Kompletní klavírní dílo
RAP – Smack – Chimera Pt. 3: Snake
ROCK – Sněť – Mokvání v okovech

Zdroj: Autorský text

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz