Píše se rok 1985 a na stanici ABC právě začíná první epizoda nového seriálu MacGyver. Seriál, který se postupem času stal obrovským kultem, a jeho hlavního představitele Richarda Deana Andersona katapultovala mezi seriálovou hereckou smetánku.

Hlavní hrdina seriálu, celým jménem Angus MacGyver, je bývalý agent, který aktuálně pracuje pro soukromou agenturu Phoenix. Jeho přímým nadřízeným a zároveň nejlepším přítelem je Peter Thornton, který jej posílá do složitých misí, a kde také MacGyver zapojuje svůj důvtip a znalost fyziky, chemie či dalších vědních oborů. Odtud také řada vtípků na téma, že MacGyver dokáže udělat z krabičky od sirek atomovou bombu.

Pravdou je, že MacGyverovy vynálezy, kterými si dokázal pomoct v různých prekérních situacích, byly vždy tím hlavním lákadlem na novou epizodu. Ty se ostatně vysílaly až do roku 1992 a počitadlo se zastavilo na konečném čísle 139 epizod. Co se týká seriálu, byl to přímý konkurent Knight Ridera, o kterém jsme si tu napsali minule a i Richard Dean Anderson se ve vodách seriálu motal velmi podobně jako David Hasselhoff. A díky bohu za to.

mac1V průběhu seriálu vznikly ještě tři plnohodnotné televizní filmy. První jsme mohli vidět už v roce 1985, druhý a třetí snímek pak v roce 1994. Druhý jmenovaný měl podtitul Ztracený poklad Atlantidy a třetí zakončoval ságu ve filmu MacGyver: Cesta do zkázy. Tím skončila cesta Anguse MacGyvera, oblíbeného hrdiny z mládí a zároveň jedné ze seriálových ikon dob minulých. Jenže poslední štěk si nakonec MacGyver přichystal až na rok 2012, kdy Richarda Deana Andersona jistá automobilka přemluvila ke spolupráci, a natočili jedenáctiminutovou reklamu na auto, kde se starý Mac musí vypořádat s teroristy.

Pokud sdílíte stejný názor jako já, že šlo o velmi podařený seriál, napište mi do komentářů pod článek a nebo můžete „lajknout“ na Facebooku naše nové fanstránky, které nesou název TVGuru RETRO. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz