Největší drsňačka a zároveň sexsymbol své doby. Ano, i to by se dalo napsat o Lucy Lawless, hlavní představitelce princezny bojovnice, nebo lépe řečeno o Xeně. Do našeho Retro koutku se určitě hodí, protože chytila vlnu devadesátkových seriálů, které tak nějak započal už její předchůdce Hercules.

Seriál Xena: Princezna bojovnice přišel na televizní obrazovky v září roku 1995 a udržel se na nich až do června roku 2001, kdy vyšel poslední díl šesté řady. Celkem jsme mohli vidět 134 epizod, ve kterých se vystřídalo nespočet postav. Ty hlavní dvě nás však provázely po celou dobu seriálu. Xena i její nejlepší přítelkyně Gabriela byly vždy tím hlavním, kolem čeho se seriál točil.

Pokud se podíváme na hlavní hrdinku Xenu, tu jsme mohli vidět v několika epizodách prvních sérií jiného seriálu – Hercules. Protože si tato postava už od počátku získala mnoho fanoušků, rozhodli se tvůrci, v čele se Samem Raimim a Robertem Tapertem, že Xeně ušijí seriál na míru. V něm musela odčinit všechny své špatné skutky, které spáchala za dobu, kdy sloužila bohu války Áreovi.

xenaPodařilo se na výbornou. Mýtické starověké Řecko, přitažlivá hlavní hrdinka a mnoho společných postav se seriálem Hercules zapříčinili to, že Xena byla úspěšná. Hlavní postavy mezi seriály hostovaly a tak jsme byli svědky několika dílů, kdy Xeně pomáhal Hercules a Herculovi naopak Xena. V jedné z vedlejších rolí se objevoval pravidelně i Bruce Campbell (Autolycus) či bratr Sama Raimiho Ted (Joxer).

Sám mohu potvrdit, že Xena byla jedním z mých nejoblíbenějších seriálů a na její vlně se poté snažili svést takové seriály, jako například Sindibádova dobrodružství. Bohužel zopakovat úspěchy Xeny či Hercula se jim nepodařilo. Dnes stále existuje mnoho velkých fanclubů Xeny a tento seriál je zapsán hluboko do srdcí jeho příznivců. Jsem mezi nimi. A jak jste na tom vy?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz