Režisér Darren Aronofsky, který stojí například za filmem Requiem za sen, chystá další projekt – film Velryba dle stejnojmenného divadelního scénáře Samuela D. Huntera.

Pod záštitou své produkční společnosti Protozoa Pictures se Aronofsky spojí se studiem 24 a natočí filmovou adaptaci divadelního představení Samuela D. Huntera. Příběh bude pojednávat o morbidně obézním homosexuálním muži, který neopouští svůj byt, je odcizen od své rodiny a stále přibírá na váze. Představitel této hlavní postavy je již znám, zahraje si ji Brendan Fraser.

Aronofskyho poslední film byl prazvláštní thriller Matka! a Brendan Fraser si posledně střihl roli robota v seriálu od DC Universe Doom Patrol. Kolaborace těchto dvou tedy možná bude zajímavá. Pro Frasera to nebude poprvé, kdy si zahraje homosexuální postavu, tu totiž ztvárnil i ve filmu Bohové a monstra z roku 1998, kde se objevil po boku Iana McKellena.

Samuel D. Hunter přepracoval svůj divadelní scénář na filmový a zmínil, že tento příběh je pro něj hluboce osobní a je rád, že díky zfilmování bude mít možnost oslovit širší publikum. Je také fanouškem samotného Aronofskyho, od doby, kdy viděl jeho film Requiem za sen.

Ačkoliv Aronofskyho filmy nemívají šťastné konce, v případě Velryby se to prý má změnit – film má skončit transcendentní epifanií a pocitem naděje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz