Film Ghostbusters z roku 1984 byl a stále je jedním z nejpopulárnějších filmů všech dob. Bill Murray a ostatní herci už budou navěky spojováni se svými ikonickými rolemi jakožto krotitelé duchů a lidé by si těžko dokázali představit na jejich místě někoho úplně jiného. Avšak přesně k tomu došlo v roce 2016, kdy vznikli noví Krotitelé duchů, akorát že se hlavních rolí ujaly ženy. Někteří se obávali, že film bude zklamání, zatímco jiní se na něj těšili. Každopádně, dnes už všichni víme, že tento film byl velký neúspěch. Ale režisér filmu Paul Feig by chtěl i přes to natočit pokračování. 

 I když je pravda, že film byl zakončen potitulkovou scénou, která naznačovala druhý díl, tak čísla studiu jasně dokazují, že natočit sequel by se nejspíš nevyplatilo. Ale Paul Feig by i přes to chtěl v příběhu nových Ghostbusters pokračovat. V jednom rozhovoru se vyjádřil následovně:

 „Vážně bychom chtěli, ale záleží jen a jen na studiu, jestli k tomu dojde. Musím však říct, že natáčet ten film byla vážně zábava a během těch dvou let si získal mnoho fanoušků. Každý den jsem byl kontaktován lidmi, kteří si film zamilovali, a také mnoho ženami, které byly inspirovány, když viděly ženy ve vědě. Já půjdu do hrobu pyšný na ten film a pyšný na všechny, co na něm pracovali.“ 

 Po celém světě je stále dost lidí, kteří jsou stále fanoušky filmové série Ghostbusters, ale vzhledem k tomu, že reboot neměl tak velký úspěch, jak Sony očekávali, tak přímé pokračování je velice nepravděpodobné. V současné době jediný potvrzený film je jeden animovaný, jehož příběh bude údajně vyprávěn z pohledu ducha. Premiéry by se měl dočkat někdy v roce 2019.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz